Видавцю полтавської обласної газети «Коло» погрожував ув’язнений із СІЗО

опубліковано 5 вер. 2017 р., 14:45 office ewgenus   [ оновлено 5 вер. 2017 р., 14:47 ]
Полтавщина публікує своє власне розслідування і називає ім'я людини, яка може викликати загрози. Слідчі виявили, що керівник "Коль" отримав виклик від загроз СІЗО
Дослідження встановило, що видавництво Полтавської обласної газети "Коло" та головний редактор сайту kolo.news Тетяна Цирульник загрожували ув'язненим із слідчого ізолятора.

Про це IMI повідомляє, посилаючись на Інтернет-видання "Полтавщина".

Згідно з матеріалами справи, 25 травня о 17.43 Тетяна Цируль називає невідоме з номера: +380950661506. Вона не встигла відповісти, тому вона зателефонувала собі. Абонент порадив журналісту "тримати здоров'я". Вона сприймала ці слова як загрозу для професійної діяльності, і звернулася до поліції, де за фактом погроз журналіст порушив кримінальну справу за ч.1 ст. 345-1 ККУ.
Під час досудового слідства правоохоронці отримали доступ до даних мобільного телефону, з якого надійшов дзвінок. Слідчі виявили, що невідомий дзвінок з території Полтавської СІЗО.

Працівники СІЗО витягли телефон в камері № 135, в якій був чоловік. Через півтора місяця керівник оперативного відділу СІЗО передавав телефон слідчому. Його власник визнав, що Тетяна Цирульник дійсно називає. Як, він бачив номер телевізора і вирішив зателефонувати. За його словами, наприкінці бесіди він побажав журналістам здоров'я.

Видання "Полтавщина" провело власне розслідування і назвало ім'я людини, яка могла б викликати загрози.

"Чоловік з такою назвою з'являється в кількох кримінальних справах, його заарештували за останню з них, під час викликів він перебував у в'язниці, на даний момент він був засуджений до двох років та одного місяця позбавлення волі за три крадіжки, тому що до цього він вже мав сім переконань ", - пише газета.

Розслідування справи про загрози головному редактору "Коль" продовжується.

Як повідомляв детектор ЗМІ, навесні цього року в Полтавській області протягом кількох днів було виявлено шість днів загроз, перешкод і навіть побиття журналістів.
Полтавські правоохоронці, у свою чергу, заявляють, що вони досягли серйозного прогресу у розслідуванні найбільш резонансних справ щодо загроз та перешкод для журналістів у регіоні. Проводяться розслідувальні дії; в більшості випадків виявлені злочинці та проведені відповідні іспити.

http://detector.media/