Президент посилює контроль над громадськими організаціями в Україні - правозахисні організації

опубліковано 26 вер. 2017 р., 14:49 office ewgenus   [ оновлено 26 вер. 2017 р., 14:50 ]
тиск на ГО
Організації української мови правозахисні дзвонятьнегайно, щоб викинути рахунки №6674 і №6675 авторствПетра Порошенка від липня, 10, це надмірно обмежуєсвободу об'єднань і асоціацій в Україні і наслідує практикиантидемократичних країн.Українські практикиенергетичних копій антидемократичних країн для тиску наГО - українська мова правозахисники

Про це мова goes до звернення понад 70 неурядовихорганізацій(НУО) українця, що в новинах конференція вКиєві глава правила Центру інформації оприлюднив налюдський права Тетяна Печончик.

На початку липня у Верховній Раді були зареєстрованірахунки №6674 і №6675 авторств президента ПетраПорошенка, це встановлює обов'язкову незалежнуревізорську діяльність для громадських асоціацій вУкраїні. Для не надають повідомлень організації будепозбавлений до статусу нерентабельності, яка фактичноблокує їх до робота, правозахисники нагадують.

"Влада користується риторикою, що рахунки ПетраПорошенка відповідають практиці ЄС і США, але вона -брехня: вони, навпроти, копіюють Казахстан і Росію. Незважаючи на уявне занепокоєння про прозорість івідповідальність, введена наладка в цих країнахпризводила до майже повного знищеннянепідконтрольних до влади громадських асоціацій іповного наступу на громадянське суспільство", - вонаоголосила.

Оскільки директор казахстанського бюро гравця збірноїговорив на правах людини і дотриманні законності ЄвгенЖовтіс, казахстанське законодавство про громадськіорганізації стійко добирається гірше від 2005.

Від 2015, дотримуючись Російських тенденцій проіноземних агентів, в Казахстані нове кільце зміцненняконтролю почалося вище за цивільний сектор. Булизагальноприйняті поправки до закону про некомерційніорганізації, що(подібно до рахунків Петра Порошенка) obligate НУО, щоб готувати детальні звіти про їх діяльність- про засновників, види діяльності, проекти, фінансуючи іінші. Тому Міністерство у справах релігії і цивільні societyмісця ця інформація у базі даних для громадськогодоступу.

Покарання за тих, хто б не давав повідомлення або дававненадійну інформацію, - штрафи, привали діяльності, аждо ліквідації.

"Насправді такі повідомлення в минулому році дали 3-4 тисячі організацій тільки - це усе 10-15ід їх загальнакількість. Дві великі правозахисні організації, яківідмовилися дати такі повідомлення і пробували goдоглядати втрату бізнес-структур, а потім податковаверифікація прийшла до них, і вони отримали величезніштрафи. Проте, поки їх немає закрив: отже "крюки"енергетичного поширення, які можуть бути залучені убудь-який момент", - говорив він.

Згідно з Євгеном Жовтіса, окрім обнародування великоїкількості розсудливої інформації, вклад незалежноїревізорської діяльності для Казахстану НУО маєдискредитувальний ефект:, якщо перед тим, як подібнуінформацію "вилили" спеціальні послуги, то зараз вонивидаються під "Закон".

За винятком того, що, в 2016 казахстанській владі прийнявсерії поправок до податкового кодексу, згідно з цим є усікомерційні і некомерційні організації, а також фізичніособи повинні надати інформацію про іноземнефінансування, яке відправлене три, націлюють : безкоштовну юридичну консультацію і законнеінформування, колекцію, аналіз і поширення інформаціїабо реалізацію соціологічного опитування. "Отже усе цепросувалося вперед під риторикою "прозорості", що хто-небудь не влаштував "другий Майдан"", - Євген Жовтісдодав.

Подібні тенденції знаходяться в Росії, де риторика"відкритості" і "прозорості" була використана, оскількивикликають для ухвалення закону "про іноземних агентів". Уявне "число борються за прозорість в РосійськійФедерації призводила до створення потужних механізмівпригнічення і усунення незалежних громадських ініціатив", - Андрій Юров оголосив, член ради Міжнародноїгромадської ініціативи для ОБСЄ, правозахисник, якийпрацює в Російській ФЕДЕРАЦІЇ.

На його словах, нові законодавчі зміни були такожвідправлені цьому, максимально, щоб ускладнити робочугромадськість до сектора. "Завжди, коли Російська владаговорить про прозорість, насправді вона говорить пронавалом безглузді і нещадні бюрократичні повідомлення. Але треба розуміти, що громадські організації, на відмінувід бюджетного, - приватні некомерційні ініціативигромадян. І вимоги до них мають бути тими ж, також як івимоги до прозорості звичайних громадян", - відмітивЮров.

Правозахисники вважають, що, схвалюючи рахунки №, 6674 і 6675 в Україні може стати кроком шляхомподальшого ускладнення термінів за роботу громадськихорганізацій, в це НУО біг в антидемократичні країнипострадянського простору.

Це вже давно запущено "у Білорусь - дозволяючезамовлення використання іноземного допомагають діє там- проекти треба спочатку зареєструвати, ясно, щобвідмітити цілі на цих грошах використання, і повідомляютьв незабаром на завершенні проектів(впродовж місяця) вАдміністрації президента, - говорить Євгенію Андреюк, заступниця координатора "КримSOS". - Повідомлення негромадські, але вони дуже тверді, і дані відносно усіпроекти і гроші, що проводяться. Така наладканаближається тінь некомерційного сектора.

І точно це станеться в Україні для зміцнення наладки".