Комітет "свободи слова" розробив правила висвітлення діяльності органів влади

опубліковано 6 вер. 2017 р., 13:52 office ewgenus   [ оновлено 6 вер. 2017 р., 13:53 ]
Комітет з питань свободи слова та інформаційної діяльності підготував до Верховної Ради законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування. Комітет з питань свободи слова підготував законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади
Про це заявив голова комітету Вікторія Сюмар, яка закликала колег стати співавторами законопроекту.

"Фактично ми зробили з секретаріатом законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування. Ви пам'ятаєте, чому необхідно схвалити цей проект, коли депутати-більшість втратили можливість виступати в галузях громадського мовлення на 20 хвилин, оскільки закон про SM не передбачає цього.

Ми вирішили систематично підійти до цього питання. Поточний закон категорично не відповідає будь-яким нормам, він суперечить самій у кожній статті. Тому ми його значно переробили і намагалися зробити це сучасним законом, який фактично регулює порядок укладення договорів про охоплення державних органів. Ми спочатку спробували відповісти на питання, що таке офіційний бюлетень. Тому що після денаціоналізації преси були реформовані комунальні та державні газети, а які бюлетені, які ми залишили, зокрема, ніхто не знає, що вони повинні відрізнятись від газет.

Близько 20 хвилин. Ми запросили громадську телекомпанію та її афілійовані особи розробляти формати, які дадуть змогу народним депутатам звітувати про роботу у своїх виборчих округах. Отже, у звіті не можна заперечувати депутат, в іншому - це буде нормальний сучасний формат, коли журналіст задає питання, і народний депутат звітуватиме ", - сказав голова комітету.

За її словами, розробники законопроекту чітко заявили, як транслювати адресу Президента України, а саме, що вона повинна транслюватися, а також на договірних умовах.

Нагадаємо, що 13 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики прийняв пояснення щодо застосування окремих положень українського законодавства щодо права народних депутатів України на безкоштовні виступи на ПАТ "Національна громадська телерадіокомпанія України" та її регіональних філій.

Норма на "обов'язковий депутат 20 хвилин на трансляцію державних мовників" містить закон про статус народних депутатів. У той же час, експерти кажуть, що відповідно до закону про громадське телебачення НТСУ не зобов'язаний охоплювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. Обов'язок громадського телебачення і радіомовлення України розподіляти звіти органів влади визначається виключно Законом України "Про державне телебачення і радіомовлення України" та обмежується надзвичайними повідомленнями та новорічними привітаннями.

http://detector.media