Близько 73 000 рохінджа втекли із М'янми через масові вбивства мирних жителів

опубліковано 4 вер. 2017 р., 03:13 office ewgenus   [ оновлено 4 вер. 2017 р., 04:22 ]
Офіційне агентство з біженців повідомило, що на минулому тижні до Бангладеш із М'янми втекли близько 73 000 родин рохінджа.

Військовий командувач М'янми заявив, що в результаті зіткнення сил безпеки та членів етнічної меншини Рогінгя наприкінці серпня було вбито близько 400 людей. Про це повідомляє The Independent.

Заява командира свідчить, що лише 29 з 399 загиблих "були повстанцями", які він називає "терористами".

Згідно з повідомленням, 25 серпня відбулося 90 збройних зіткнень, в тому числі 30 "атак повстанців", які роблять битви більш масштабними, ніж раніше оголошувалися.

Правозахисники повідомляють, що сотні мирних жителів були вбиті силами безпеки.

У серпні конфлікт загострився, коли члени групи армій армії Аракан Рогінга напали на 30 збройних та поліцейських постів та загинули 15 людей, які нібито помстилися за переслідування Рогінгя. У відповідь влада заарештувала сотні мусульман, а наступного дня стало відомо про "ліквідацію" 400 "бойовиків" та 17 "випадково загиблих" мирних жителів.

"У той же час мирний рошинг, який встиг переправитися в Бангладеш та інші країни регіону, розповідає про тисячі убитих селян, про руйнування та підпал їх поселень, звіробства, тортур і масового згвалтування, які масово проводяться солдатами і поліцейські на своїй рідній землі ", повідомляє Радіо" Свобода "

"Офіційне агентство біженців у неділю, 3 вересня, повідомило, що близько 73 000 роїнг'ях втекли з Бангладеш до М'янми", - повідомляє агентство Reuters.

У той же час, за даними агентства, Рохіндія стверджує, що кампанія підпалу та вбивства була проведена з метою вигнати їх з їхніх земель, які вони вважають Рахін, зокрема. Однак влада М'янми так не думають, називаючи цей етнос "нелегальними мігрантами" та "ісламськими бойовиками".

Нагадаємо, що чергова хвиля конфлікту в жовтні 2016 р. Потрясла М'янму. Потім невідомі бійці напали на прикордонні пости, внаслідок чого загинуло дев'ять міліціонерів. Після цього почалося переслідування мусульманських рочиндж у збройних силах та поліції М'янми.

Військова придушення шкоди призвела до критики США (яка передбачала "злочини проти людства"), Міжнародної групи захисту прав людини "Міжнародна амністія", Державного департаменту США, уряду сусідньої М'янми, Бангладеш та уряду Малайзії (де багато хто з роукінди втекли). Де-факто голова уряду М'янми Аунг Сан Су Чжі особливо критикує за свою мовчанку з цього питання, а також за бездіяльність в контексті запобігання військової помилки.

Зверніть увагу, що перші антимусульманські погроми в М'янмі розпочалися 4 червня 2012 року. Тоді арагонські буддисти (етнічні групи, що живуть в штаті Раккін) звинувачували мусульман у загибелі 26-річної буддійської жінки, але, згідно з Ісламський ісламський світовий фронт, обвинувачення були хибними. 20 березня 2012 р. В місті Майтхел в центрі М'янми почалися погроми в мусульманських будинках, кількість жертв перевищила 30, спалили чотири місцевих мечетей, влада країни вивела патрульні ескадри, частина міста, де мешкали мусульмани, була повністю зруйнований.

22 березня 2013 р. В місті та трьох сусідніх населених пунктах надзвичайний стан було перенесено після дводенних антимусульманських погромів, загинуло 43 людини, а 12 000 були змушені бігти з міста, переважна більшість з них були мусульманами, горів 1594 будинків.

Телеканал 112
tyzhden.ua