Оприлюднено відео «інтерв’ю» полоненого Єгора Воробйова (НАСИЛЬСТВО, ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЗМІ, ВІДЕО)

опубліковано 1 жовт. 2014 р., 01:06 office ewgenus   [ оновлено 1 жовт. 2014 р., 01:06 ]

29 вересня в мережі з'явилося відео «інтерв'ю» журналіста «Еспресо TV» Єгора Воробйова, яке проводила невідома людина. Відео іменоване як «1 частина пригод київського журналіста в Новоросії».

 

У 10-хвилинному ролику полонений Єгор Воробйов розказує, що поїхав до селища Многопілля в рамках відрядження, аби знімати дії української армії. «Після цього ми потрапили до оточення. Нас запевняли, що там тил, звільнена територія і все спокійно, але виявилося, що ми були в оточенні. Після того, як ми почали говорити і писати про це, Генштаб армії сказав, що нас звільнили, що до нас направили підкріплення, і ми вже вільні. Що, звичайно, не було правдою. Місцеве керівництво прийняло рішення відводити війська, і під час цього колону розбили. Ми зі своєю знімальною групою та декількома військовими потрапили до лісосмуги. Вночі ми відстали від військових і загубилися. Вже наступного дня ми зв'язалися з нашим каналом. Нам сказали, що домовилися про те, що ми можемо вільно вийти, і на нас чекає машина. Ми вийшли і були затримані людьми в формі та зі зброєю. Після чого мене доправили сюди. Генштаб поширював дезінформацію, коли казав, що з нами все в порядку», - розповів журналіст.

 

За словами Єгора Воробйова, з тих пір, як його розділили з оператором «Еспресо TV» Тарасом Чканом і журналістом «Дорожнього контролю» Ростиславом Шапошніковим, йому не повідомляли про долю колег (ще 31 серпня їх передали Червоному хресту - прим. ТК). «Хтось казав, що вони в Києві, а хтось - в Донецьку. Точне їхнє місцезнаходження мені невідомо. Зараз я знаходжуся тут. Мене годують, поять. Я чекаю на свою подальшу долю», - зазначив він.

 

На запитання, чи зв'язувалися з родичами Єгора Воробйова, журналіст повідомив, що утримувачі спілкувалися з його дружиною більше 20 днів назад, тим самим підтвердивши, що відео було зняте нещодавно.

 

Головними запитаннями утримувача Єгора Воробйова були питання про «вказівки», які давали журналістам напередодні їхнього відрядження та те, чи змінилася його думка стосовно подій в Донбасі після його потрапляння до полону.

 

«Нам розказували, що мирне населення вже давно полишило території, де відбуваються бойові дії, що тут залишилися лише військові. Але, окрім «ополчення» тут є багато людей, які досі проживають в місті і захищають свої території», - сказав Єгор Воробйов.

 

В свою чергу, автор відео запропонував українському журналістові зробити «спільний ролик, аби показати думку мирного населення Донбасу». «У вас є бажання, як у журналіста, проїхатись зі мною та нашими бійцями, щоб відзняти мирне населення і показати це як свій матеріал? Я можу вам це організувати, ви поїдете під охороною, але подивитеся на людей - щоб вони висловили вам своє ставлення до української армії. За вимовою ви зрозумієте, де російський контингент, де хто. Ну, одного росіянина ви зустріли - я перед вами», - заявив автор відео.

 

За словами автора відео, він «втрутився у справу Воробйова, аби допомогти йому як журналіст журналісту». «Я особисто допоможу тобі показати думку мирного населення. Щоб вони (ймов. українська сторона - прим. ТК) не думали, що тебе допитує якийсь спецвідділ, я можу показати документи», - сказав він, показавши якесь посвідчення.

 

Після того, як Єгор Воробйов повідомив, що йому як журналісту було б цікаво дізнатися думку обох сторін конфлікту, автор відео оголосив про кінець розмови. «Думаю, ваше питання ми вирішимо. І з обміном, і з усім іншим», - наголосив він.

http://www.telekritika.ua/