Окружна комісія №59 прийняла рішення переїхати до Києва, але силовики не дозволяють (ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ВИБОРЧКОМІВ)

опубліковано 31 жовт. 2014 р., 01:58 office ewgenus   [ оновлено 31 жовт. 2014 р., 01:59 ]
30 жовтня о 18:00 окружна виборча комісія №59, яка знаходиться в смт Велика Новосілка Донецької області, прийняла рішення про перенесення місця засідання ОВК до Києва. Про це повідомляють спостерігачі ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА.

Сьогодні ЦВК оприлюднила рішення, згідно з яким в ОВК №59 замінено три члени комісії, в тому числі голова. Разом із цим, члени окружкому фактично бойкотують це рішення, відмовляючись проводити засідання, на якому нові члени комісії мають прийняти присягу, після чого вони набудуть своїх повноважень.

«Члени комісії вирішили завершити безперервне засідання у Києві, тому що на них постійно здійснюється психологічний тиск з боку окремих політичних сил. Зокрема, офіційні спостерігачі від одного з кандидатів постійно втручаються у роботу комісії, пропонують свої рішення. Є навіть факти фізичного втручання у роботу членів комісії», — повідомляє спостерігач ДОО КВУ та ОПОРИ.

Не дивлячись на прийняте рішення, силовики, які зараз перебувають у будівлі окружкому, не дозволяють членам комісії залишати приміщення разом із документацією ОВК. «У будівлі зараз знаходяться бійці зведеного загону донецької міліції. Вони не заперечують, щоб члени комісії залишали приміщення окружкому, але не дозволяють забирати документацію, з якою потрібно їхати до Києва», — говорить спостерігач.

За його інформацією, члени комісії про рішення щодо перенесення місця засідання повідомили Центральну виборчу комісію, та її представник дав на це дозвіл. «За словами членів ОВК, дозвіл на переїзд дав член ЦВК Микола Гармаш», — уточнив спостерігач.

Станом на 23:30 окружна виборча комісія досі перебуває у смт Велика Новосілка.

Як відомо, 59-й округ — один з найбільш проблемних в Донецькій області. Спостерігачами зафіксована значна кількість порушень, у тому числі вкидання бюлетенів та маніпуляції з явкою виборців. До роботи окружної комісії неодноразово залучались силовики. Протистояння в окрузі розгорнулося між кандидатами в народні депутати Сергієм Сажко та Валентином Манько.