Новоград-Волинська газета «Час Полісся» відмовилась від політичної реклами самовисуванця у ВО №65

опубліковано 10 жовт. 2014 р., 08:10 office ewgenus   [ оновлено 10 жовт. 2014 р., 08:10 ]
Редактор Новоград-Волинської газети «Час Полісся» – Лариса Гембарська відмовила у наданні площі для друку політичної реклами кандидата Весельського Віктора Леонідовича, який балотується як самовисуванець по ВО №65 з центром в Новоград-Волинську.

Про це спостерігачу ОПОРИ повідомив Анатолій Завальнюк, довірена особа кандидата, який також зазначив, що попередньо було заключено угоду з редакцією про розміщення матеріалів в газеті. Незважаючи на це, редактор відмовила в розміщенні статті про Віктора Весельського: «Мотивувала це тим, що цей і наступний номери газети викуплені. Фактично відміна відбулася в останню мить».

Редактор газети без запиту коментарів не дає: «Я нічого говорити не буду, подавайте письмовий запит».

Відмова в наданні друкованої площі для агітації є порушенням ч.1 ст.71 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: «Передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та в порядку, передбаченому цим Законом».

Та ч.9 ст. 71 Закону «Засіб масової інформації, який надав ефірний час або друковану площу для проведення передвиборної агітації одній партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, одному кандидату у депутати за рахунок коштів відповідного виборчого фонду, не може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі на тих же умовах іншій партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, іншому кандидату у депутати. Засіб масової інформації може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидату у депутати в разі, якщо надані для поширення матеріали не відповідають вимогам частин шостої чи десятої статті 74 цього Закону».


http://oporaua.org