На Полтавщині агітатори політичної сили «Радикальна партія Олега Ляшка» збирають персональні дані виборців (ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ АГІТАЦІЇ)

опубліковано 22 жовт. 2014 р., 01:17 office ewgenus   [ оновлено 22 жовт. 2014 р., 01:17 ]
Агітатори у наметак політичної сили «Радикальна партія Олега Ляшка» проводять соціологічне опитування: «За кого будуть голосувати виборці?». Та після опитування, агітатори просять залишити персональні дані кожного для подальшого контактування з ними.

Спостерігач мережі ОПОРА вирішила прийняти участь у соціальному опитування і підійшла до намету політичної сили «Радикальна партія Олега Ляшка», як звичайний виборець. Агітаційний намет знаходився у центрі міста на території 145 виборчого округу.

Агітатор запропонувала записати її відповідь у «зошит обліку прихильників Ляшка». Цікавий той факт, що крім ім’я, у зошит записують усі персональні дані людини: ПІБ, адреса, дата народження, телефон.

Фактично агітатори проводять соціологічне опитування і запитують лише за кого буде голосувати людина. Та за правилами соціологічного опитування персональні дані респондента не потрібні. Зазвичай записують лише його ім’я та номер телефону, щоб у разі перевірки людина могла підтвердити свою участь в опитуванні.

Спостерігачі мережі ОПОРА вважають, що агітатори порушують Закон України «Про захист персональних даних», адже згідно статті 2 «згода суб’єкта персональних даних – добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди».

Адже під час записування персональних даних виборцю не повідомляють для яких саме цілей буде використана їхні персональні дані. Спостерігач мережі ОПОРА залишила свою дані в очікуванні, якими саме будуть подальші дії від представників політичної сили Олега Ляшка.

Довідка: Радикальна Партія Олега Ляшка зареєструвалась на сайті ЦВК 23 серпня. Від політичної сили зареєстровано 215 кандидатів.