На Херсонщині міліція перешкоджає проведенню передвиборної агітації (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 6 жовт. 2014 р., 04:04 office ewgenus   [ оновлено 6 жовт. 2014 р., 04:05 ]
04 жовтня у м. Бериславі Херсонської області – це виборчий округ №184 (центр м. Нова Каховка), кандидат в народні депутати Сергій Цигіпа планував провести на центральній площі зустріч з виборцями, але представник правоохоронних органів намагався заборонити агітаційну акцію.

Команда, що проводить імпровізовані зустрічі з виборцями у людних місцях населених пунктів, розташованих на території округу, на чолі з кандидатом Сергієм Цигіпою встановлювали звукову апаратуру, готувалися до заходу на центральній площі м. Берислава, коли до них підійшов правоохоронець, представився майором Котенковим і став вимагати показати дозвіл міського голови на проведення масової акції. Сергій Цигіпа став пояснювати майорові, що він як кандидат у народні депутати має право за Законом «Про вибори народних депутатів» (ч.2 ст. 68) проводити зустрічі з виборцями, і на це не треба дозволу від органів місцевого самоврядування. Свідком цієї ситуації був довготерміновий спостерігач ОПОРИ, який втрутився в розмову і підтвердив, що кандидат діє у відповідності до виборчого законодавства. При розмові був присутній і Бериславський міський голова Олександр Шаповалов, але він відсторонився, не бажаючи бути учасником суперечки. З’ясування ситуації тривало 45 хвилин, в результаті правоохоронець погодився з тим, що акція може відбутися, але люди, що зібралися поспілкуватися з кандидатом, вже розійшлися.

Кандидат дав на камеру коментар щодо цього інциденту, він вважає, що працівник правоохоронних органів незаконно перешкодив йому у проведенні передвиборної агітації. На його думку, представники влади в глибинці чи то не знають законодавства, чи то працюють на користь інших кандидатів, і тому чинять йому перешкоди. Він вважає себе кандидатом від народу, за його спиною нема партії або інших впливових політичних сил, і йому як кандидату - самовисуванцю важко протистояти адміністративному ресурсу.

Додатково повідомляємо, що Сергій Цигіпа, нова політична фігура, він проживає у місті Нова Каховка, безпартійний, керівник творчого об’єднання «Каховський плацдарм», що займається проведенням байк-, рок-фестивалів. Відомий як журналіст і блогер, працює в антикорупційній тематиці, підчас Майдану вів репортажі з епіцентру подій, активно веде передвиборчу кампанію у соціальних мережах.

Треба зазначити, що у виборчому окрузі №184 склалася потужна конкуренція між кандидатами. Тут зареєстровані декілька відомих і досить впливових політичних фігур. Серед них Микола Дмитрук (самовисування), діючий народний депутат (висувався від Партії регіонів), голосував за закони 16 січня, проте й досі має вплив на місцеву владу, народився у м. Бериславі. Також, Борис Сіленков (самовисування), колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації, обіймав цю посаду у період з 2005 по 2010 рік, народився у м. Нова Каховка. Олексій Чачибая (висування від ВО «Батьківщина»), голова Бериславської районної державної адміністрації, теж уродженець Берислава. Ще одне «нове обличчя» у політикумі цього виборчого округу – Ганна Горкун (самовисування), заступник директора ПАТ "Дім марочних коньяків "Таврія". Цікаво, що в цьому окрузі є два кандидати на прізвище Вінник – Вінник Володимир Ілліч (самовисування), замісник директора, ТОВ "НВП "ДОНБАС-ЕЛЕКТРО", і Вінник Іван Юлійович («Блок Петра Порошенка»), місцевий підприємець, який вже вдруге робить спробу стати народним депутатом. Спробувати свої сили у парламентських перегонах вирішив і відомий на Херсонщині підприємець Іван Бебко, комерційний директор, ПФ "КАПІТАЛ-СЕРВІС", що займається продажем автомобілів, він висувається від Ліберальної Партії.


http://oporaua.org/