Медіа-експерт: Вимагатимемо забрати ліцензії у каналів, які випускають «джинсові» новини (ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ АГІТАЦІЇ)

опубліковано 13 вер. 2014 р., 11:38 office ewgenus   [ оновлено 13 вер. 2014 р., 11:40 ]
І після Майдану чимало місцевих ЗМІ продовжують джинсувати на користь політиків, чиновників та бізнесменів. Втім, є і такі, де рівень замовлених сюжетів упав до нуля, розповідає медіа-експерт Наталя Соколенко

«Я досі дивуюся, особливо, після Майдану, після Революції Гідності, як журналісти регіональних телеканалів дозволяють використовувати себе в якості не журналістів, а прислуги. Я могла це зрозуміти за часів Януковича. Тому що одна справа – тут в Києві виступати, коли є міжнародні організації, де є солідарність і нас всіх багато. А інша річ – в регіонах, де ти практично був беззахисний. Тож, що заважає журналістам зараз дотримуватися журналістських стандартів, я щиро кажу, не розумію», розповідає Наталя Соколенко.

Втім, за її словами, ситуація у регіональних ЗМІ не така вже й катастрофічна. Адже, кілька ОДТРК показали чудовий приклад того, як силами самих медійників можна змінити ситуацію на їхніх каналах у кращий бік. Деякі ж телеканали продовжують активно піарити політиків. Дедалі більше таких матеріалів виходить напередодні парламентських виборів.

«Я дуже прошу і сподіваюся, що після Майдану, під час війни, де наші хлопці гинуть, не бояться ворога, не бояться йти під кулі, що і журналісти не боятимуться сказати «ні» своїм медіаменеджерам і власникам коли вони їх змушуватимуть висвітлювати вибори, зокрема, і інші політичні і соціальні процеси не за стандартами»

Якщо ж цього не станеться – експерти, які досліджують рівень дотримання журналістських стандартів, відправлять свої моніторинги на Нацради з питань телебачення і радіомовлення і вимагатимуть позбавити ліцензій канали, де виходять замовні новини. «Бо це – новини, цей продукт випускається і розміщується на каналах з порушенням ліцензії. Якщо в ліцензії каналу написано «новини», значить новини мають робитися за журналістськими стандартами», говорить Наталя.

Від "ВідеоТеки": на час запису інтерв'ю Наталя Соколенко іще не була зареєстрована як кандидат у народні депутати України