Кременчуцький чиновник напав на журналістку ТК «Візит» і випхав у «коридор ганьби» (ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЗМІ, ВІДЕО)

опубліковано 19 вер. 2014 р., 01:19 office ewgenus   [ оновлено 19 вер. 2014 р., 01:19 ]

16 вересня, начальник організаційного відділу виконкому Кременчуцької міськради Валерій Декусар силою змусив журналістку ТК «Візит»Оксану Цокур пройти «коридором ганьби», який влаштували під Полтавським Апеляційним судом учасники мітингу за справедливе розслідування справи про вбивство мера Кременчука Олега Бабаєва. Про це повідомляє кременчуцьке видання «Телеграф».

 

Коли учасники мітингу почули про те, що суд вирішив залишити директора кременчуцької ТК «Візит» Олександра Мельника, підозрюваного у подвійному замовному вбивстві Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенка, під вартою, вони вишикувалися в «коридор ганьби» і почали кричати «Ганьба!» на адресу знімальної групи ТК «Візит». Як зазначає видання, цей телеканал відомий своїми критичними матеріалами щодо колишнього мера Олега Бабаєва та нинішніх чиновників.

 

В цей момент начальник організаційного відділу виконкому Кременчуцької міськради Валерій Декусар схопив за руку журналістку «Візиту» Оксану Цокур, виштовхав в центр коридору і сказав: «Ідіть ось туди! Ідіть!». Після цього чиновник почав диригувати натовпом і закликав кричати:«Ганьба! Ганьба!».

 

Крім того, під час мітингу невідомі порізали колеса мікроавтобуса, на якому знімальна група «Візиту» приїхала в Полтаву.

 

«Ви все бачили в новинах, навіть не знаю, що коментувати з приводу цього випадку, - сказала «Телеграфу» журналістка Оксана Цокур. - Не знаю, що керувало чиновником, коли він виштовхував мене, але він прекрасно знав, хто я така, прекрасно знав, що я - журналіст».

  


Водночас директор кременчуцького телеканалу «Візит» Олександр Мельник заявляє, що непричетний до замовлення резонансних вбивств мера і судді, підозру в організації яких йому  заявляють слідчі, і просить пресу не називати його замовником вбивства мера Кременчука.

 

16 вересня колегія Полтавського апеляційного суду відмовила у клопотанні адвокатів звинувачуваного у вбивстві мера Кременчука керівника Кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, які просили про заміну запобіжного заходу для нього.

 

За рішенням апеляційного суду Олександр Мельник наступні два місяці перебуватиме під вартою. Прийняттю такого рішення передував перегляд відеодопиту правозахисника Олександра Крижановського, якого звинувачують у посередництві в організації вбивства міського голови Кременчука Олега Бабаєва та перегляд самих протоколів допиту.

 

Нагадаємо, 11 вересня, справу про вбивство мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка було об'єднано в одне кримінальне провадження. Обвинувачення у двох вбиствах висунуто директорові кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику.

 

5 вересня радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявив, що міліція заявила про підозру у замовленні вбивства мера Кременчука Олега Бабаєва, який загинув від постріла у груди з вогнепальної зброї 26 липня, власнику і директору кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександру Мельнику.  Він зазначив, що на Олександра Мельника як на замовника під час допиту вказав підозрюваний, голова громадської організації «З питань протидії корупції» Олександр Крижановський, який начебто виступив посередником між ним та виконавцями злочину.

 

Водночас працівники ТК «Візит», газети «Програма плюс», депутати міської ради та працівники Автозаводської райради організували мітинг проти неправомірного, на їхню думку, початку слідчих дій та затриманням у статусі підозрюваного у вбивстві мера Кременчука директора ТК «Візит» Олександра Мельника.

 

Як повідомляла «Телекритика», 3 вересня було затримано директора ТК «Візит» Олександра Мельника, в його будинку проводився обшук.

 

«Телекритика» неодноразово повідомляла про конфлікт між мером Кременчука Олегом Бабаєвим і власниками місцевої телекомпанії «Візит», яку міський голова прагнув перевести з приватної у комунальну власність. Конфлікт між міською владою Кременчука в особі мера Олега Бабаєва і ТРК «Візит» почався в 2012 році - телекомпанія перестала транслювати новини комунальної телерадіокомпанії, на каналі стали частіше виходити критичні сюжети про міську владу, а мер заявив, що «Візит» ввів цензуру. З бюджету міста почали виділятися додаткові суми на розвиток власного комунального телебачення, а з сім'єю власників «Візиту» міськрада почала розривати в односторонньому порядку договори оренди землі. Почалися судові позови. 

 

Пізніше пан Бабаєв заявив про намір забрати приватну телекомпанію «Візит» у комунальну власність. Для цього комунальна ТРК подала позов до Автозаводського райсуду про визнання її власницею 100% корпоративних прав приватної телекомпанії «Візит». Підставою для претензій на приватну телекомпанію стали рішення Кременчуцької міської ради, прийняте 25 грудня 2012 року про передачу майнових прав давно непрацюючого колективного підприємства «Кременчуцький ТТЦ «Електрон» на баланс територіальної громади.

 

29 жовтня Кременчуцька міська рада затвердила акт приймання-передачі до комунальної власностітериторіальної громади Кременчука 50% активів телевізійної вежі приватної телекомпанії «Візит». 19 вересня Автозаводський райсуд Кременчука скасував державну реєстрацію кременчуцької телекомпанії «Візит» і передав 100% акцій комунальній Кременчуцькій телерадіокомпанії (КТРК).

 

19 березня, за нової влади, Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі п'яти суддів відновив всі права приватної телекомпанії «Візит» (Кременчук)  й скасував всі рішення щодо передачі корпоративних та інших прав міському виконавчому комітету та кременчуцькій комунальній телерадіокомпанії.  

 

«Телекритика»

Відео: ТРК «Візит»