КОМІТЕТ ЗАХИСТУ ЖУРНАЛІСТІВ ЗАСУДИВ ОБШУК У РЕДАКЦІЇ ГАЗЕТИ «ВЕСТИ» (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 12 вер. 2014 р., 12:12 office ewgenus   [ оновлено 12 вер. 2014 р., 12:12 ]

Комітет захисту журналістів засудив обшук редакції газети «Вести» представниками СБУ та заборону на в’їзд до України дюжині російських медійників. Про цеповідомляється на офіційному сайті міжнародної організації. 


Згідно із заявою СБУ, обшук пов'язаний із розслідуванням злочину посягання на територіальну цілісність України. Водночас Комітет захисту журналістів каже, що в Службі безпеки не пояснили, які саме дії співробітників газети «Вести» ймовірно порушили закон. Щоправда КЗЖ із посиланням на місцевих журналістів зазначає, що «Вести» мають проросійську позицію.

 

«Ми закликаємо українську владу зупинити залякування “Вестей” та повернути конфісковане обладнання, - сказав дослідник КЗЖ в Європі та Центральній Азії Музафар Сулейманов. – Влада повинна також дозволити російським журналістам висвітлювати конфлікт – а громадськість має вирішити яким матеріалам довіряти».

 

Вчора, 11 вересня, у редакції газети «Вести» був проведений обшук. СБУ також конфіскувала комп’ютерні сервери. У зв’язку з цим деякий час сайт видання був недоступним.