Кандидат в народні депутати веде непрямий підкуп виборців за їхні кошти? (ПІДКУП ВИБОРЦІВ, ВІДЕО)

опубліковано 27 вер. 2014 р., 10:31 office ewgenus   [ оновлено 27 вер. 2014 р., 10:34 ]
Депутат Миколаївської обласної ради, кандидат в народні депутати по округу №130 с центром у місті Баштанка Фелікс Ольшевський виконує прохання виборців за так званою формулою «50 на 50»: половину коштів виділяє він, іншу – люди.

Таку систему Ольшевський запровадив ще у червні цього року, однак використовує її і після реєстрації.

Так, школа №7 міста Новий Буг отримала від депутата класну дошку, яка була придбана за формулою «50/50».

Також у селі Новодмитрівка до Ольшевського звернулись мешканці з проханням встановити огорожу на місцевому кладовищі, а селі Новомихайлівка – встановлення дитячого майданчика. Кандидат в нардепи пообіцяв допомогти при умові співпраці за формулою знову ж таки «50/50».

Крім цього депутат виділив кошти на реконструкцію дитячого майданчику у місті Нова Одеса, закупив 30 комплектів посуду для дитсадка у селі Кам’яне та спортивний інвентар з книжками для ЗОШ у селі Новомиколаївка. Також Ольшевський подарував церкві ікону, про що свідчить офіційний сайт депутата.


Фото та відео з сайту Фелікса Ольшевського

Згідно частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Зазначимо, що згідно частини 6 статті 68 передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.http://oporaua.org/