Від кандидата Андрія Реки пенсіонери на Полтавщині отримують благодійні ліки та окуляри (ПІДКУП ВИБОРЦІВ, ВІДЕО)

опубліковано 21 жовт. 2014 р., 03:05 office ewgenus   [ оновлено 21 жовт. 2014 р., 03:08 ]
Протягом усього тижня на Полтавщині триває акція, започаткована благодійним фондом «Головко» по окружному виборчому округу №149. Під акцією розуміється видача ліків першої необхідності пенсіонерам безкоштовно.

Пенсіонерам роздають запрошення по домівкам, згідно яких вони повинні прибути до місцевих районних будинків культури, взявши із собою паспорт. Під час роздавання ліків з виборцями спілкується кандидат в народні депутати Андрій Река. Спостерігачі ОПОРИ розцінюють подібні дії як такі, що містять ознаки непрямого підкупу виборців кандидатом у народні депутати Андрія Реки. Роздача ліків та окулярів виборцям здійснюється на всій території 149 округу.

Зазначимо, що Андрій Река висувається від 149 виборчого округу. Він Новосанжарський селищний голова, член політичної партії «Народний фронт», від неї ж і висувається.Відповідно до ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати. Така передвиборча агітація є непрямим підкупом виборців, що карається чинним законодавством.

Представникам мережі ОПОРА вдалось поспілкуватись з кандидатом. «Така ініціатива дійсно існує. Я звернувся до народного депутата від «Народного фронту» Валерія Головка (примітка – депутат фракції ВО «Батьківщина»). Він є засновником Благодійного фонду «Головко». Цей фонд розпочав допомагати людям і відгукується на потреби тих, хто цього потребує. Тим паче, під час того, як ми роздаємо ліки та окулярі, пенсіонери не отримують від мене агітаційних листівок, та я не прошу їх віддавати свій голос за мене під час виборів. Тому, не бачу проблем з приводу мого відношення до благодійності. Тим паче, це не лише ініціатива нашого округу, а вона є обласною і діє по іншим округам», – прокоментував Андрій Река.

Відповідаючи на наші запитання стосовно причетності його, як кандидата в депутати до даної акції, Андрій Река відповів, що це просто випадковість. Наостанок кандидат в нардепи сказав що його кредо: «Бути таким, як він є для людей. Люди це бачать і підтримують його».