Human Rights Watch: Бойовики на Донбасі катують мирних жителів (НАСИЛЬСТВО, ПРИМУС)

опубліковано 29 серп. 2014 р., 12:14 office ewgenus   [ оновлено 29 серп. 2014 р., 12:15 ]
Тиждень.uaБойовики на Донбасі беруть у заручники мирних мешканців, катують їх, принижують гідність та примушують до праці. Про це йдеться у заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch

"Підтримувані Росією повстанці у східній Україні затримують мирних жителів, піддають їх тортурам, принижують гідність та змушують до праці. Вони також використовують мирних жителів як заручників", – йдеться у повідомленні.

У повідомленні організації зазначили, що лише у серпні її працівники задокументували 20 випадків викрадення цивільних громадян у зоні конфлікту на Донбасі та поспілкувалися з 12 особами, які побували у полоні бойовиків. Полонені розповіли, що їх били, різали ножами, гасили цигарки на їхньому тілі та імітували страту.

"Проросійські повстанці регулярно чинять жахливі злочини", – зазначив директор HRW у Європі та Центральній Азії Х'ю Вільямсон.

В організації зауважили, що, за різними оцінками, у полоні бойовиків перебувають від 500 до понад 700 людей, з яких більше сотні мирних жителів.

Вільямсон закликав бойовиків негайно припинити затримувати людей та гідно ставитися до людей, котрі потрапили до них у полон, а також закликав Росію сприяти цьому.

"Росія повинна використати свій вплив на повстанців у східній Україні, аби зупинити ці кричущі порушення, та гарантувати, аби усіх відповідальних притягнули до відповідальності", – сказав він.

Нагадаємо, 5 серпня у Human Rights Watch повідомили, що терористи на Донбасі використовують медичні заклади та "швидкі допомоги" для військових цілей.

Також повідомлялося, що про причетність бойовиків на Донбасі до тортур та убивств заявили 27 серпня в ООН.
Тиждень.ua