Голова СФГ забезпечує виборців 142 округу сільгосппродукцією на пільгових умовах (ПІДКУП ВИБОРЦІВ)

опубліковано 23 жовт. 2014 р., 23:30 office ewgenus   [ оновлено 24 жовт. 2014 р., 03:53 ]
Як вдалось встановити спостерігачу Громадянскої мережі ОПОРА, з 10 жовтня у кожне село виборчого округу №142 (Арцизький, Саратський, Тарутинський райони, частина Болградського та Кілійського районів) у «базарні дні» приїжджає агітгрузовік кандидата в нардепи від партії Блок Петра Порошенка Сергія Паращенка, і проводить продаж пакетів з продуктами.

До складу такого пакета входить: 3-5 кг цибулі, 4-5 кг картоплі та 3 кг борошна вищого гатунку, які продають мешканцям по 5 гривень за один пакет. Якщо порахувати реальну ціну такого пакету (враховуючи ціни, за якими такі продукти можна придбати на місцевому ринку), то це буде не менше 55 грн. Нагадаємо, що згідно ч. 14 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям на пільгових умовах товарів». Отже, враховуючи, що вартість продуктового пакету перевищує дозволену норму законом (36, 54 грн.), така передвиборна агітація є непрямим підкупом виборців.

Продавці-агітатори, які продають дані пакети, одягнені у фартухи і кепки з символікою кандидата у нардепи, вручаючи покупцям товар у брендованому пакеті і агітаційну поліграфічну продукцію наполегливо рекомендують голосувати за Сергія Паращенка.

Нагадаємо, що Сергій Паращенко балотується у народні депутати від 142 в.о. Суб’єктом його висування є політична партія Блок Петра Порошенка. Сам кандидат проживає у селі Виноградівка Арцизького району Одеської області, є головою СФГ "Агрофірма "Бургуджі".