Генпрокуратура відкрила низку кримінальних проваджень щодо проведення виборів у Криму (ГОЛОСУВАННЯ ЗА ІНШИХ)

опубліковано 12 вер. 2014 р., 12:47 office ewgenus   [ оновлено 12 вер. 2014 р., 12:47 ]
Тиждень.uaЗа зверненням Міністерства юстиції України Генеральна прокуратура відкрила низку кримінальних проваджень за фактом організації у Криму незаконних виборів 14 вересня до так званих “органів місцевої влади”. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Мін'юст два тижні тому звернувся до Генпрокуратури з проханням порушити кримінальні провадження за фактами незаконного проведення виборів. І Генпрокуратура на наше прохання відкрила ряд кримінальних проваджень... По цих фактах буде проведено розслідування, і незалежно від того, скільки пройде часу, винні особи понесуть покарання”, - сказав Петренко.

За словами міністра, кримінальні провадження відкриті за ст. 109 (посягання на територіальну цілісність та конституційний лад України) Кримінального кодексу України.

Також він звернув увагу на те, що в окупованому Росією Криму вчиняються масові утиски як українців, так і кримських татар, здійснюються обшуки в їхніх оселях, з бібліотек та магазинів вилучаються українські та кримсько-татарські книжки, які начебто являють собою небезпеку. За словами Петренка, за цими фактами українськими правоохоронними органами також відкриті кримінальні провадження.УНІАН