Економіст: Ситуація з бюджетними надходженнями від імпорту критична (НЕЗАКОННЕ ФІНАНСУВАННЯ)

опубліковано 12 вер. 2014 р., 12:52 office ewgenus   [ оновлено 12 вер. 2014 р., 12:57 ]
Тиждень.uaОбсяг ПДВ з імпортних товарів та послуг за півроку значно скоротився. Про це в черговому числі Українського тижня пише економіст Любомир Шавалюк.

"Ситуація з надходженнями до бюджету від імпорту взагалі критична. Обсяг ПДВ з імпортних товарів та послуг за півроку впав на 5,6%. Так, за даними НБУ, ввезення товарів в Україну у першому півріччі скоротилося на 17%, ще 13% втратив імпорт послуг. Але ж це в доларовому еквіваленті!”, – зауважує Шавалюк.

Враховуючи знецінення нацвалюти на понад 50%, зауважує він, база оподаткування імпортних товарів та послуг, виражена в гривні, мала збільшитися на 20-30%.

"І надходження від відповідних податків також. Однак окрім зменшення імпортного ПДВ маємо й зниження надходжень від мита (на 12%). Нехай не вводить в оману приріст акцизного збору з імпорту на 75,6%, адже він на 91% забезпечений надходженнями від увезених нафтопродуктів”, – зазначає економіст.

На його думку, сталося це завдяки руйнуванню схем тіньового імпорту останніх, на яких "сидів" режим Януковича.

"І хоча це заслуга нової влади, однак в іншому її немає за що хвалити, бо за рештою статей імпорту акцизний податок приніс лише на 7% більше надходжень, ніж торік, замість 20-30% з огляду на девальвацію гривні”, – зазначає економіст.

Детальніше читайте у статті „Бюджетний розлад” у № 37 "Українського тижня”.
Тиждень.ua