Донецька область: лише на 8 округах голосування може відбутися повністю, на 4 округах - частково (ПЕРЕШКОДЖАННЯ ВИБОРАМ, ІНФОГРАФІКА)

опубліковано 16 жовт. 2014 р., 00:35 office ewgenus   [ оновлено 16 жовт. 2014 р., 00:36 ]
За інформацією спільної кампанії спостереження ДОО КВУ і Мережі ОПОРА за парламентськими виборами, близько 45% виборців Донецької області не зможуть проголосувати.

Станом на 15 жовтня в Донецькій області голосування може відбутися на практично всіх виборчих дільницях у 8 з 21 округів. Про це на прес-конференції у Маріуполі заявив голова правління Донецької обласної організації «Комітет виборців України», координатор спільної кампанії спостереження ДОО КВУ і Мережі ОПОРА за парламентськими виборами Сергій Ткаченко.

«Зараз ми можемо стверджувати, що голосування на парламентських виборах у Донецькій області відбудеться на більшості виборчих дільниць наступних округів: №46, 47, 48, 49, 50, 57, 58, 59. Ці округи включають наступні міста: Артемівськ, Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка, Красноармійськ, Маріуполь, Курахове та інші. На жаль, в деяких із зазначених округів відкриються не всі дільниці, але переважна більшість виборців матимуть змогу проголосувати», — зазначив Сергій Ткаченко.

Також він повідомив, що в області є ще 4 округи, в яких зберігається невизначена ситуація з проведенням голосування: №45, 52, 53, 60. Територія цих округів частково контролюється українською армією, інша – тимчасово контролюється незаконними збройними формуваннями, тому проведення виборів тут можливо лише частково. При цьому, в 53-му окрузі голосування може відбутися на незначній кількості дільниць.

За інформацією експерта, в інших округах регіону голосування провести неможливо. «Вибори в Донецькій області нереалістично провести у наступних 9 округах: №41, 42, 43, 44, 51, 54, 55, 56, 61. У межах цих округів знаходяться такі міста: Донецьк, Горлівка, Макіївка, Шахтарськ, Старобешеве. Крім того, значна частина території 53-го округу, в тому числі міста Єнакієве та Торез, також контролюється бойовиками», — повідомив Ткаченко.

За розрахунками ДОО КВУ та ОПОРИ, проголосувати на парламентських виборах не зможуть близько1,5 млн осіб, що складає 45% від загальної кількості виборців у Донецької області.(Інфографіка: КВУ, Донецьк)