Журналістів дніпропетровського 34-го каналу не пустили до виборчкому на повторний перерахунок голосів (ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ ВІДКРИТОСТІ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 11:03 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 11:03 ]
29 жовтня журналістів дніпропетровського 34-го каналу не пустили на засідання Ленінської районної комісії, де повторно перераховували бюлетені трьох виборчих дільниць м. Дніпропетровська.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу.

Члени комісії мотивували це тим, що знімальна група програми новин «Деталі» 34-го каналу вчасно не зареєструвалася.

«Територіальна або дільнична виборча комісія в період виборів не може робити додаткові обмеження для того, щоб журналісти не могли здійснювати свою професійну діяльність. Подібні дії можуть класифікуватися як кримінальне правопорушення – перешкоджання законній журналістській діяльності у цьому випадку. Створення якихось додаткових вимог – реєстрація, перереєстрація і таке інше – це, по суті, порушення закону», - зазначає в коментарі телеканалу юрист Андрій Верба.

Нагадаємо, 27 жовтня журналісту видання «Точка опори» Ігорю Процику під час законної відеозйомки члени Тернопільської міської виборчої комісії завдали тілесних ушкоджень та перешкоджали його роботі.

У день місцевих виборів 25 жовтня було зафіксовано п’ять перешкоджань журналістам.

Зокрема, у місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигналижурналістку інтернет-видання «Буг». У місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження.

У Вінниці на виборчій дільниці сталася сутичка між журналісткою інтернет-видання Vlasno.info та невідомими особами, під час якої в журналістки відібрали техніку, яку згодом повернули.

У Луцьку спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів не пускали на вечірнє засідання дільничної виборчої комісії № 071075. Вони звернулися до міліції, яка проводить перевірку.

У Дніпропетровську Бабушкінська районна виборча комісія заборонилажурналісту видання «Дніпроград» бути присутнім на засідання комісії після закриття виборчих дільниць. Комісія послалася на те, що він мав зареєструватися до початку засідання, хоча журналісти не мають реєструватися.

Водночас у Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори». А на дільниці Чернігівщини були виявленіпсевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».

24-26 жовтня Незалежна медіа-профспілка України провела 38 юридичних консультацій журналістів телефоном і 9 персональних. Медійники запитували, як висвітлювати в новинах порушення у «день тиші», які права мають журналісти під час підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.