Журналістам з Чернівців погрожували розправою охоронці бази суден (ПОГРОЗИ)

опубліковано 20 лип. 2015 р., 22:27 office ewgenus   [ оновлено 20 лип. 2015 р., 22:28 ]

Знімальна група Громадсько-журналістського руху «Народний контроль» з Чернівців зазнала тиску і погроз з боку охоронців в одному з районів Буковини. Про це йдеться на сторінці руху в Facebook.

 

«Фізичною розправою в даний момент погрожують знімальній групі "Народного Контролю" Іванові Гончарюку та Василеві Панті на Сокирянщині. Через те, що журналісти мали намір пройти до берега річки, аби відзняти потрібні кадри для сюжету, та їх не пустили. Пам'ятаймо, всі водні ресурси є власністю українського народу», - повідомляє рух «Народний контроль».

 

За твердженням НК,  журналістам  погрожують охоронці бази маломірних суден, яка є державною власністю). «Інші охоронці - туристичного комплексу "Услад" (це вже приватна власність) розправою не погрожували, але, як і перші, чинили опір, смикали журналістів за футболки і теж не пропускали до берега», - йдеться у повідомленні.

 

Журналісти «Народного контролю» викликали на місце інциденту районних міліціонерів.

 

Нагадаємо, у минулому році директор чернівецького телеканалу ТВА Валерій Сарафінчан звільнив редактора Юлію Сафтенку й журналіста Івана Гончарюка через сюжет «Сокирянське Межигір'я», в якому фігурував колишній перший заступник прокурора Чернівецької області Станіслав Банчук. Після того, як сюжет вийшов в ефір та набув розголосу, у редактора й журналіста почалися проблеми з керівництвом каналу. На думку Юлії Сафтенку та Івана Гончарюка, прокуратура «притиснула» директора ТВА. Також з телеканалу, в знак солідарності з колегами, пішов журналіст Анатолій Никифоряк.

 

Пан Банчук подав до суду на телеканал та журналіста Івана Гончарюка. Юристи телеканалу не представляли інтересів журналіста в суді і той змушений був шукати захисту в медіа-юристів Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) та Незалежної медіапрофспілки (НМПУ). 20 жовтня Чернівецький телеканал ТВА та журналіст Іван Гончарюк виграли в Шевченківському районному суді Чернівців справу в колишнього першого заступника прокурора Чернівецької області Станіслава Банчука.

 


«Телекритика»

Фото - з Facebook НК