У Миколаєві під час підготовки матеріалу про зал ігрових автоматів напали на журналіста (НАСИЛЬСТВО)

опубліковано 25 лип. 2015 р., 12:47 office ewgenus   [ оновлено 25 лип. 2015 р., 12:48 ]
Сьогодні, 25 липня, в Миколаєві вчинено напад на журналіста «Преступности.нет» Андрія Лохматова. Про це повідомляє сайт Незалежної медіа-профспілки України.  
 
За даними НМПУ, 25 липня близько 16.30 по проспекту Леніна громадські активісти та журналісти виявили зал ігрових автоматів. Коли журналісти зайшли до нелегального закладу, працівниця заявила, що знімати заборонено. Вона почала хапати камеру журналіста Андрія Лохматова, кричати і виштовхувати працівників ЗМІ ногами із закладу.

За словами юриста НМПУ Олексія Ржанова, ця ситуація підпадає щонайменше під дві статті Кримінального Кодексу України. «По-перше, в діях адміністратоки закладу наявне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, відповідальність за які передбачена у ст. 171 ККУ. По-друге, це також можна розцінювати як самоуправство, що підпадає під ст. 356 ККУ», - наголосив він.

У свою чергу, НМПУ закликає при порушеннях прав журналістів фіксувати ці випадки та викликати міліцію, адже це сприятиме зниженню кількості порушень.
 
Представники ЗМІ  зафіксували інцидент на відео, повідомляють в НМПУ. 
 
Зараз на місці інциденту працює міліція.
 
Нагадаємо, нце вже не перший напад журналістів у таких закладах. Так,  у ніч з 4 на 5 березня в Одесі під час висвітлення інциденту у казино внаслідок нападу постраждала російська опозиційна активістка, журналістка проекту «Реальність» Ганна Домбровська. ВОна отримала черепно-мозкову травму.
 

Фото - НМПУ