Українські і польські журналісти закликали звільнити з полону «ЛНР» Марію Варфоломеєву (НАСИЛЬСТВО)

опубліковано 30 вер. 2015 р., 10:23 office ewgenus   [ оновлено 30 вер. 2015 р., 10:23 ]

Третій форум українських і польських журналістів, який відбувся у понеділок та вівторок, 28-29 вересня,  у Казімежі Дольному (Польща),  ухвалив заяву на підтримку ув'язненої в контрольованому сепаратистами Луганську української  журналістки Марії Варфоломеєвої. Про це повідомляє прес-служба Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ).

 

Як вказано у заяві українських і польських журналістів, за надуманими звинуваченнями Марія Варфоломєєва з січня незаконно утримується в полоні бойовиками самопроголошеної «Луганської народної республіки». Це чергове порушення прав людини. Українські і польські журналісти закликають  негайно ухвалити рішення про звільнення журналістки.

 

Автори заяви як позитивний факт відзначили те, що кількість полонених журналістів останнім часом значно зменшилася.

 

Торік Другий форум українських і польських журналістів ухвалив вимогу до російської  влади звільнити українських журналістів, які на той час перебували у полоні.

 

Форум українських і польських журналістів започаткували Асоціація польських журналістів, Незалежна медіапрофспілка України і Національна спілка журналістів України (НСЖУ).  

 

Нагадаємо, 9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час фотографування житлових будинків на одній з вулиць Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

 

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

 

На початку червня українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента УкраїниПетра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР».

 

18 липня в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні , заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву, яка більше півроку перебує у полоні в «ЛНР», у форматі «один на один», а не на 4 або 5 чоловік, як говорилося раніше. У відповідь речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої.

 

Тим часом волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення Марії Варфоломеєвої, повідомив, що бойовики хочуть обміняти журналістку на чоловіка, який приніс на блок-пост банку меду з вибухівкою. Українська сторона вважає такий обмін неприйнятним. Представник Служби безпеки України у відповідь на запитання шеф-редактора «Телекритики» Наталії Лигачової про долю Марії Варфоломеєвої на зустрічі медійних організацій із силовиками в Адміністрації Президента 16 вересня повідомив, що Українська сторона постійно ставить питання про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, але російська сторона висуває неприйнятні умови.

 

«Телекритика»