У Дніпропетровську учасники перегонів креативно «підготувались» до дня тиші (ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ АГІТАЦІЇ)

опубліковано 24 жовт. 2015 р., 05:36 office ewgenus   [ оновлено 24 жовт. 2015 р., 05:36 ]
У Дніпропетровську з’явилась зовнішня реклама, яка винахідливо обходить заборону агітації у переддень голосування. Біл-борди та сіті-лайти нагадують виборцям про кольори, символіку та гасла учасників перегонів із різних політичних сил, натомість самих партій та кандидатів не називають. Немає на таких щитах і жодних вихідних даних. А втім, незалежні спостерігачі зауважують: довести, що це порушує рівність виборчого права, на практиці досить складно.До вашої уваги білборди, які нагадують стилістику політичних сил – опонентів.Творчо «вплести» символіку, схожу на символіку політичної сили, у візерунок.


Рекламувати не політичну силу чи кандидата, а витвір мистецтва, захід.
Один із способів нагадати про кандидата, формально не порушуючи закон, – привітати його з днем народження. Хоча на біл-борді не вказане прізвище іменинника, виборцеві зрозуміло, про кого йдеться: плакат виконаний у стилі його попередньої реклами і він справді відзначає день народження у переддень виборів.

Асоціативний підхід того ж кандидата.


Ще один спосіб формально не порушувати закон і «не випадати» з поля зору виборця – партійні кольори й гасла на громадських приймальнях.
Окрім того, на вулицях Дніпропетровська в п’ятницю зафіксовані й інші казуси із зовнішньою рекламою учасників перегонів. Розташування політичної агітації без вихідних даних у невстановлених місцях – на електроопорах...


На деревах.


І навіть смітниках.


Свіжопопсовані щити одного з кандидатів тощо.


Як пояснили Радіо Свобода в Громадянській мережі «Опора», застосування усіх цих креативних способів нагадувати про себе виборцям формально не є порушенням закону і не буде порушенням навіть у «день тиші», адже згадок про назви партій чи кандидатів, їхніх логотипів, вихідних даних немає. Однак це є порушенням самого принципу рівності виборчого права, гарантованого Конституцією, кажуть в «Опорі, та на практиці це довести досить складно.


http://www.radiosvoboda.org/