Терористи «ЛНР»-«ДНР» погрожують іноземним журналістам за зйомку російських військових (ПОГРОЗИ, ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЗМІ)

опубліковано 18 вер. 2015 р., 11:29 office ewgenus   [ оновлено 18 вер. 2015 р., 11:29 ]

Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Поповазаявляє, що терористи на тимчасово окупованих ними територіях Донбасу забороняють іноземним журналістам показувати відеорепортажі, де зображені російські військові, погрожуючи заборонити їм роботу в так званих «ДНР»-«ЛНР». Про це  вона повідомила в ефірі під час марафону «Україна понад усе», інформує сайт 5-го каналу.

 

За словами Тетяни Попової, українські журналісти не можуть через небезпеку для їх життя працювати на окупованих територіях, а іноземні журналісти не можуть дати в ефір своїх ЗМІ відео із російськими вояками на території Донбасу через погрози бойовиків.

 

«Справа в тому, що ми не можемо гарантувати українським журналістам безпеку на цих територіях. Ми просимо іноземних журналістів обов'язково там бути, щоб давати репортажі. І є частина таких репортажів, які вони знімають, наприклад, показують мені і кажуть, що "на жаль, ми не можемо поставити це в наш міжнародний ефір, тому що там відверто російська армія, російські військові, російська зброя". І вони їм сказали, що "якщо ви це покажете, ваші люди не зможуть тут працювати"», - зазначила вона.

 

Тетяна Попова наголосила, що на окупованих територіях чиниться сильний тиск на ЗМІ: «У нас майже половина всіх випадків порушень прав журналістів - саме на окупованих територіях Криму і Донбасу». 

 

Нагадаємо, у серпні журналіст французької газети Liberation Поль Гого повідомив, що влада «ДНР» намагається зробити все можливе для того, щоб журналісти зарубіжних ЗМІ не потрапляли на тимчасово окуповані проросійськими сепаратистами території. 

 

На засіданні колегії Міністерства інформаційної політики України 4 серпня Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що вважає необхідним відкриття постійних корпунктів ключових іноземних інформаційних агентств та ЗМІ в Україні. Прем'єр Яценюк зазначив, що зараз кореспонденти світових ЗМІ приїжджають, аби висвітлювати події в Україні, зокрема, з Москви й Варшави.

 


«Телекритика»