Російські журналісти в Донецьку задіяні у відеофіксації та організації провокацій (ПЕРЕШКОДЖАННЯ ВИБОРАМ)

опубліковано 14 жовт. 2015 р., 09:09 office ewgenus   [ оновлено 14 жовт. 2015 р., 09:09 ]

За даними групи «Інформаційний спротив», до Донецька прибула група з 20 представників російських ЗМІ, перед якими поставлено завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а також «консультацій» з організації провокацій. Про це повідомляє координатор «Інформаційного спротиву», народний депутат Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

 

«Протягом декількох останніх діб російсько-терористичні війська на Донбасі продовжують активні спроби спровокувати українські війська на масоване застосування вогневих засобів. З метою відеофіксації результатів цих провокацій у складі т.зв. «МГБ ДНР» створено тимчасовий підрозділ, на який замикається група з 20 представників російських ЗМІ, які прибули в Донецьк. Перед російськими журналістами ставиться не тільки завдання «фіксації обстрілів мирного населення українськими військовими», а й «консультацій» з організації провокацій. Одна з головних умов подібного роду дій - фіксація можливого відкриття вогню з боку сил АТО представниками СММ ОБСЄ, для чого провокації прив'язуються до графіку інспекційних поїздок патрулів ОБСЄ», - пише пан Тимчук.

 

За даними «Інформаційного спротиву», в якості «виконавців» провокацій використовується ціла низка «підрозділів» бойовиків на ділянках:

- Старогнатівка - Гранітне

- Піски - Дослідне - ДАП

- Луганське - Миронівське - Троїцьке - Попасна

- Північна частина Горлівки

 

«Зазвичай це виглядає як «випадковий» обстріл (постріли «в сторону» українських позицій зі стрілецької автоматичної зброї і великокаліберних кулеметів). Також на даних ділянках протягом декількох діб з боку терористів фіксувалися розриви 82-мм мін на нейтральній смузі. Відзначено активність декількох піхотних груп бойовиків в «зеленці», провідних фіксацію переміщень українських військових на передньому краї», - уточнив пан Тимчук.

 

Нагадаємо, раніше неодноразово з'являлися повідомлення про ймовірну участь російських журналістах у провокаціях російських і терористичних військ на Донбасі. Зокрема, перед 1 вересня речник Адміністрації Президента України з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що на територію Донбасу прибувають російські журналісти, що може бути фактом на підтвердження того, що сепаратисти планують організовувати провокації.

 

«Телекритика»