Партії на Житомирщині, не дотримуються гендерної квоти при висуненні кандидатів (ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ РІВНОСТІ)

опубліковано 6 жовт. 2015 р., 10:26 office ewgenus   [ оновлено 6 жовт. 2015 р., 10:27 ]
За даними, які опубліковані на сайті Центральної виборчої комісії станом на 5 жовтня до Житомирської міської ради зареєстровано списки кандидатів від 19 партій, до обласної ради від 13 партій. Гендерної квоти у формуванні списків кандидатів дотримались не всі.

Менше 30% представників однієї статі представлено в списках кандидатів в депутати міської ради від ВО «Батьківщина» – 25.58% та Партії ветеранів Афганістану – 25.00 %.

В списках кандидатів у депутати обласної ради гендерної квоти недотримались партії: Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» – 13.85%, Патріотична партія України – 29.69%, ВО «Батьківщина» – 26.15%, ВО «Свобода» – 21.67%, «Опозиційний блок» – 29.23%, ПАРТІЯ ПРОСТИХЛЮДЕЙ СЕРГІЯ КАПЛІНА – 24%, Радикальна партія Ол
ега Ляшка – 26.15%.

До Чуднівської районної та міської ради в списку ВО «Свобода» серед трьох кандидатів жодної жінки, від партії «Опозиційний блок» з п’ятьох кандидатів – одна жінка. До Любарської районної ради від партії ВО «Свобода» балотується 14 кандидатів, з них – дві жінки.

До Баранівської міської ради в списку партії «Нова держава» лише чоловіки – 6 осіб. Така ж ситуація з кандидатами в депутати Ємільчинської районної ради від ВО «Свобода» – лише два чоловіки.


Виборчі списки до Житомирської обласної ради 
Виборчі списки до Житомирської міської ради 
Відповідно до частини 3 ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори»: «Усі кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зареєстровані у встановленому цим Законом порядку (далі - кандидати), мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі відповідних місцевих виборів. Представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку. Усі місцеві організації партій - суб’єкти виборчого процесу мають рівні права і можливості брати участь у відповідному виборчому процесі у порядку та в межах, встановлених цим Законом».