На Рівненщині міліціонер не пускав знімальну групу ZIK до суду в справі про нелегальний бурштин (АДМІНРЕСУРС, ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЗМІ)

опубліковано 22 лип. 2015 р., 22:50 office ewgenus   [ оновлено 22 лип. 2015 р., 22:51 ]

Сержант міліції намагався не пустити на відкрите засідання Сарненського районного суду (Рівненська область) в справі корупційних схем при нелегальному видобутку бурштину знімальну групу телеканалу ZIK. Про це йдеться у сюжеті телеканалу.

 

На засідання суду хотіли потрапити журналістка Анна Махно та оператор Богдан Рябунець. Журналістка каже, що розпорядження не допускати ЗМІ, видав суддя Ігор Довгий.

 

Через 15 хвилин суперечки із міліціонером з'явився суддя, котрий на питання пані Махно, чи це він видав розпорядження не пускати журналістів на суд, заявив: «Якісь питання провокативні. Чого ви хочете?».

 

Після пояснень журналістки пан Довгий пустив знімальну групу на засідання. 

 

Інститут медіа права (ІМІ) нагадав, що у березні 2014 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України неодноразово притягувала суддю Ігоря Довгого до дисциплінарної відповідальності. На його дії надійшло майже півсотні скарг, суддя затягував розгляд окремих справ.

 

Нагадаємо, у грудні минулого року на цю ж знімальну групу ZIK у Сарненському районі Рівненській області напали невідомі чоловіки. Журналістці Анні Махно тоді погрожували розправою, а в оператора телеканалу Богдана Рябунця відібрали накамерне світло і погрожували вкинути у вогонь. Знімальна група виїхала на місце, щоб перевірити інформацію про незаконний видобуток бурштину. 

 

10 липня активіста, журналіста та депутата Олевської міської ради (Житомирська область)Олександра Ніколайчука, який боровся проти незаконного видобутку бурштину, жорстокопобили невідомі.

 

У червні на Житомирщині під час зйомок сюжету телеканалу «Інтер» про незаконний видобуток бурштину невідомі в камуфляжі переслідували журналістів каналу.

 


«Телекритика»