Кандидат від партії «Єдність» для виборців 51 округу організовує паломництва до Свято-Успенської Почаївської Лаври (ПІДКУП ВИБОРЦІВ)

опубліковано 6 жовт. 2015 р., 10:50 office ewgenus   [ оновлено 7 жовт. 2015 р., 01:11 ]

Кандидат у депутати Київської міської ради від партії «Єдність» Репа Олег Миколайович (51 округ) організовує безкоштовні паломництва у м. Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області. Учасникам пропонують відвідати 4 монастирі, в тому числі Свято-Успенську Почаївську Лавру, та зануритись в Джерело (Купальню) Святої Праведної Анни.

Оголошення із запрошенням на безкоштовну поїздку розклеєні у межах 51-го виборчого округу, зокрема по вулиці Юрія Гагаріна та бульвару Верховної Ради, Дніпровського району столиці. Крім того, записатися на поїздку можна в агітаційних наметах кандидата в депутатиОлега Репи, але для цього, як попереджають агітатори та координатор поїздки пані Ольга, потрібно бути жителем 51-виборчого округу (перелік вулиць пропонується) та обов’язково мати відповідну прописку.
Сама поїздка, як і зазначалось в оголошені, розпочалась 3 жовтня о 22:00. На парковці біля магазину «НОВУС» (станція метро «Чернігівська», вулиця Червоногвардійська, 1А) на учасників чекав автобус марки НЕОПЛАН синього кольору. Перед посадкою, кожен з бажаючих поїхати, мав пред’явити свою прописку координатору заходу - пані Ользі, після цього можна було займати місце. За щасливим збігом обставин, спостерігач ОПОРИ під вигаданим ім’ям та адресою зміг потрапити у салон автобусу. Варто відзначити, що прописка у межах 51-го виборчого округу була обов’язковою, адже потрібно було жити «за правильними адресами».Для фіксації можливого факту підкупу виборців, спостерігачі ОПОРИ викликали поліцію, яка приїхала за 10 хвилин. Після чого поїздка затрималась на годину, координатор заходу пані Ольга почала давати пояснення та розповідати, що дана поїздка є благодійним паломництвом, що факту підкупу виборців тут немає. Проте згодом підтвердила, що поїздка організована за сприяння Фонду Олега Репи.Згодом прибула і «організатор паломництва» – пані Світлана, яка заявила, що фінансує поїздки за власний рахунок. Вона підтвердила, що оголошення про благодійну подорож розклеюють її помічники, проте додала, що в них немає агітації за кандидата в депутати Олега Репу, який позаяк є «її другом». Пані Світлана порадила звернутися безпосередньо у приймальню кандидата та назвала її адресу.Не дочекавшись слідчо-оперативної групи, поліція підвезла спостерігачів ОПОРИ у відділення міліції, де була написана заява про вчинене правопорушення.

У свою чергу, у приймальні Олега Репи, після того як хотіли спершу дізнатись адресу прес-секретаря ОПОРИ заявили наступне: «У Вас є така фішка писати, я хотів би Вам сказати в очі, або на камеру, на 1+1, на українське телебачення. Репа в Почаїв нікого не відправляє, щоб Ви це знали раз і назавжди. Може Ви трохи на когось працюєте, але я Вам скажу інше. Ви розберіться там з іншими партіями, а ми нікого на Почаїв не відправляємо… У нас немає на це коштів».

Окремо хочемо відзначити протиріччя, що виникають у коментарях трьох вище згаданих осіб, адже судячи як мінімум з двох інтерв’ю самого кандидата від партії «Єдність» Олега Репи можна зробити дещо інший висновок.

Зокрема, відповідаючи на питання журналіста газети «Метро Плюс» (стаття від 17 серпня 2015 року) пан Репа зазначає: «Скажу о другом, с тех пор как много лет назад я впервые приехал в Почаев и увидел монастырь в скале, у меня появилось желание показать эту святыню максимальному количеству людей. Именно поэтому уже третий год я с друзьями организовываю для всех желающих бесплатные поездки в Почаевскую Лавру. Много удивительных историй привозят люди из этих поездок. Может именно в этом моя миссия и заключается».

Крім того, у рубриці «от первого лица» у тій же газеті «Метро Плюс» Олег Миколайович зазначає: «Организовал бесплатную юридическую помощь жителям Днепровского района по улице Миропольская, 21 и поездки в Почаев».На завершення відзначимо, що дані газети з інтерв’ю активно поширюються в агітаційних наметах кандидата, де, до речі, у бесіді зі спостерігачем ОПОРИ ще раз підтвердили: «Остання поїздка в Почаїв була у суботу (3 жовтня), про наступну поки нічого не казали».

Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Варто додати, що здійснення передвиборчої агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років (частини 2-4 статті 160 Кримінального кодексу України).