ЗАФІКСОВАНІ ПОРУШЕННЯ НА ВИБОРАХ 2015

ПЕРЕШКОДЖАННЯ ЗДІЙСНЕННЮ АГІТАЦІЇ, ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЗМІ, ОБМЕЖЕННЯ В ЗМІ, ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ АГІТАЦІЇ, АДМІНРЕСУРС, ПОГРОЗИ, ПРИМУС, НАСИЛЬСТВО, ПЕРЕШКОДЖАННЯ ВИБОРАМ, ПІДКУП ВИБОРЦІВ, ШАХРАЙСТВО, ОБМАН, ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ВИБОРЧКОМІВ, НЕЗАКОННЕ ФІНАНСУВАННЯ, ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ ВІДКРИТОСТІ, ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ РІВНОСТІ, ГОЛОСУВАННЯ ЗА ІНШИХ

Журналісту «Точки опори» перешкоджали в тернопільському виборчкомі (ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ ВІДКРИТОСТІ, ВІДЕО)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 11:14 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 11:15 ]


27 жовтня в приміщенні Тернопільської міської виборчої комісії журналісту видання «Точка опори» Ігорю Процику під час законної відеозйомки члени комісії завдали тілесних ушкоджень та перешкоджали його роботі.

Про це повідомляє сайт «Опори».

Журналіст розповів, що побачив, як технічний працівник Тарасюк заніс пачку без будь-яких написів на ній, яка була обгорнута в папір коричневого кольору, яким запаковують виборчу документацію. Він поставив її на стіл, де засідає міська виборча комісія.«На моє питання, що в цій пачці, які документи, мені не дали відповіді. Потім технічний працівник переніс цю пачку в іншу частину приміщення, яку члени Тернопільської міської виборчої комісії називають технічною, хоча в Законі України “Про місцеві вибори” немає жодної згадки про таке приміщення. Я почав здійснювати відеозйомку, до мене в цей момент підійшов заступник голови Тернопільської міської виборчої комісії Душак Андрій Володимирович, який знаходився в так званому “технічному приміщенні”, і своїм тілом заважав мені здійснювати відеозйомку та штовхав мене. Потім до мене підійшов член Тернопільської міської виборчої комісії Василик М.В. і, сильно вхопивши за ліву руку, відштовхнув мене, вслід також висловлювався словами, які ображаю честь і гідність», - розповів Ігор Процик.

Журналіст «Точки опори» викликав міліцію, а потім зайшов у приміщення виборчої комісії, в якій уже з’явився голова Тернопільської міської виборчої комісії В.П. Дрозда, який готував рішення про позбавлення журналіста права перебувати в приміщенні комісії.

На запитання пана Процика, як він перешкоджав роботі ТВК, він не отримав конкретної відповіді. Комісія ухвалила рішення про позбавлення його права перебувати в приміщенні.

«На прохання видати мені витяг із рішення про позбавлення мене права перебувати на засіданні, щоб оскаржити дане рішення, мені відмовили. Згодом я залишив приміщення, щоб дати відповідні пояснення представникам правоохоронних органів, які прибули на місце події», - додав журналіст.

Спостерігачі громадянської мережі «Опора» в Тернопільській області повідомили, що будуть тримати на контролі розслідування правоохоронними органами у цій справі.

Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області 28 жовтняповідомив, що журналіст поскаржився про нанесення тілесних ушкоджень телефоном.

«На момент виникнення конфлікту правоохоронці перебували за межами приміщення, оскільки не мають права без дозволу бути присутніми під час засідання ТВК чи підрахунку голосів. Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце виклику, опитала свідків. Останні заявили, що журналіст заважав працювати комісії і постійно втручався в її дії. Після кількох попереджень члени ТВК проголосували за те, щоб представник "четвертої влади" покинув приміщення. Останній відмовився і член виборчої комісії взяв його за ліву руку та спробував вивести із приміщення ТВК», - зазначили в міліції.

УМВС України в Тернопільській області також повідомили, що Ігор Процик звернувся до травмпункту за допомогою зі скаргою на забій плеча, його не госпіталізовували.

Правоохоронці внесли подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 статті 126 Кримінального кодексу України (умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень).

Нагадаємо, що в день місцевих виборів 25 жовтня було зафіксовано п’ять перешкоджань журналістам.

Зокрема, у місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигналижурналістку інтернет-видання «Буг». У місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження.

У Вінниці на виборчій дільниці сталася сутичка між журналісткою інтернет-видання Vlasno.info та невідомими особами, під час якої в журналістки відібрали техніку, яку згодом повернули.

У Луцьку спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів не пускали на вечірнє засідання дільничної виборчої комісії № 071075. Вони звернулися до міліції, яка проводить перевірку.

У Дніпропетровську Бабушкінська районна виборча комісія заборонилажурналісту видання «Дніпроград» бути присутнім на засідання комісії після закриття виборчих дільниць. Комісія послалася на те, що він мав зареєструватися до початку засідання, хоча журналісти не мають реєструватися.

Водночас у Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори». А на дільниці Чернігівщини були виявленіпсевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».

Крім того, в нiч з 24 на 25 жовтня сайти трьох телевізійних груп України – StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group – зазнали кібератаки. Внаслiдок цих дій більшість сайтів не працювала, а ІТ-інфраструктура деяких телеканалів була паралізована. На даний момент більшість функціоналу сайтів відновлена, проте частину відеофайлів втрачено.

24-26 жовтня Незалежна медіа-профспілка України провела 38 юридичних консультацій журналістів телефоном і 9 персональних. Медійники запитували, як висвітлювати в новинах порушення у «день тиші», які права мають журналісти під час підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.

Игра в независимость: как джинса победила стандарты (ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ АГІТАЦІЇ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 11:08 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 11:08 ]

Запорожские СМИ в своем единодушном стремлении как можно больше заработать на выборах — денег или лояльности, фактически оболванили аудиторию. И сделали это, лицемерно сохраняя «лицо», с видом, что они по-прежнему независимы, незаангажированы и честны…

Отличительная черта этой предвыборной кампании — изысканное лицемерие перед своей аудиторией со стороны и кандидатов, и медиа. Первым положено по статусу: политика вообще штука сомнительная, особенно в периоды предвыборного обострения, когда самое важное — убедить избирателя, что ты и есть ответ на все его насущные вопросы. Но медиа по статусу это лицемерие категорически запрещено, так как именно журналисты обязаны вскрывать политическое лицемерие и показывать его аудитории.

Но не в этот раз. Особенно не в этот. Запорожские СМИ в своем единодушном стремлении как можно больше заработать на выборах — денег или лояльности, фактически оболванили аудиторию. Грубо и извращенно. Потому что «жить же надо» или потому что «мы — это наш владелец/кандидат». При этом запорожские СМИ сделали это, лицемерно сохраняя «лицо», с видом, что они по-прежнему независимы, незаангажированы, честны и… Что там еще говорят в таких случаях?

Проявлялась эта «независимость» спорадически и не ко времени, в совершенно безобидных попытках сказать свое веское «нет» тем же представителям «Оппозиционного блока», партии «Наш край» или на худой конец «Відродженню» — в виде публикации на первой странице картинок с намеком, что «враг» не пойдет. Конечно, это можно было бы засчитать как позицию, если бы та же газета систематически не публиковала джинсу и «Оппоблока», и «Края» под видом редакционных текстов.


Или «независимость» проявлялась в подходе, что «нам платили все без исключения». Безусловно, равные финансовые условия для всех кандидатов — это победа. Только вопрос, а что с этого аудитории — при таком подходе тоже становился неуместным и раздражающим.

Из самой яркой независимости в сиянии лицемерия — телеканал ТВ-5, на котором, кроме аудитории, извратили еще и жанры — аналитические и журналистских расследований. Например, кино о лучезарном кандидате на пост мэра от ПАО «Запорожсталь» Владимире Буряке тоже почему-то назвали расследованием. О нем трубили в бесконечной череде анонсов просто везде. О нем, то есть Буряке, вообще трубили в достаточно агрессивной, если не сказать насильственной манере. В общем, плачьте, профессионалы: вот, оказывается, что значит делать свою работу хорошо.

В целом, судя по контенту телеканала, там все было от души и во имя кандидатов, которые шли на пост мэра (главный инженер ПАО «Запорожсталь» Владимир Буряк) и в местные советы («Оппозиционный блок», генеральный директор ПАО «Запорожсталь» Ростислав Шурма). При этом телеканал в тех же новостных выпусках и «журналистских расследованиях», не забывая делать независимое лицо, методично либо восхвалял вполне конкретные политические силы, либо, без страха и упрека, уничтожал в «расследованиях» потенциальных конкурентов вышеназванных кандидатов. Кстати, в одной из рубрик сайта телеканала до сих пор со всей независимостью запечатлен момент выдвижения в мэры «их» кандидата Владимира Буряка. Ибо значимо…Цена вопроса

Забудьте. Забудьте об интересах аудитории, как забыли о них запорожские медиа: аудитория была типичным товаром, который газеты/телеканалы/сайты, решая свои проблемы, активно продавали кандидатам в одностороннем порядке. Таким образом региональные медиа, пустив на свои страницы и экраны массовый поток джинсы, полностью подчинили свои интересы всем тем, кто платил. И никакое выражение лица ситуацию уже не спасет.

А платили немало. Как сообщает «Громадське. Запоріжжя», избирательные фонды кандидатов составили от нуля до 7 724 000 гривен. У кандидата в мэры Ярослава Гришина (УКРОП) было 19 440 гривен, которые он потратил на телевизионную рекламу (остался вопрос, кто и как платил за рекламу в печатных и онлайн СМИ. — Авт.). Пока еще мэр, а тогда и кандидат, Александр Син на рекламу себя потратил 57 из 72 тысяч гривен. Кандидат в мэры от «Солидарности» Николай Фролов на счету имел 488 тысяч гривен: половину он потратил на рекламу в СМИ, остальные — на агитационные материалы. Сергей Кальцев, тоже претендент на пост мэра, около 50 % из собственных 690 тысяч гривен потратил на рекламу в СМИ, еще 76700 гривен — на печать агитматериалов.

Самым же богатым кандидатом в мэры Запорожья оказался скромный главный инженер ПАО «Запорожсталь» Владимир Буряк: его предвыборный фонд составил 7 724 000 гривен. Причем, указывает «Громадське», два миллиона были свои, а вот 5,7 миллионов пожертвовали неравнодушные физлица. Кстати, больше 2,6 миллионов гривен Владимир Буряк потратил на рекламу в СМИ.

Тут не до аудитории. К тому же открытым остается вопрос: а чем и откуда кандидаты платили за джинсу? По данным мониторинга Института массовой информации, с начала сентября и за несколько дней до дня тишины всего в четырех запорожских СМИ (газеты «МИГ», «Суббота плюс», интернет-сайты 061.ua, golos.zp.ua) появилось 483 публикаций с признаками скрытой политической рекламы. Запорожье по количеству джинсы заняло второе почетное место, уступив лишь Днепропетровску, где эта цифра вообще перевалила за 900. У нас же больше всех текстов было о Владимире Буряке (124 материала), с большим отрывом шли Александр Син (40 материалов), Николай Фролов (35 материалов), Ярослав Гришин (20 материалов). На 23 октября общее количество джинсы добралось до отметки 550.

Среди партий в лидерах по джинсе оказались «Оппозиционный блок» (67 публикаций), «Наш край» (47 публикаций), «Укроп» (44 публикации), «Солідарність» (26 публикаций).

По другим подсчетам, в частности, журналистов проекта «АгентСМИ», со 2 июля по 23 октября 2015 года в шести запорожских газетах («Миг», «Суббота плюс»,» Панорама», «Мрія», «Наше время плюс», « Запорізька правда») появилось не менее 730 (!) текстов, которые принято называть политической джинсой.

Против не всех

Особенностью этой кампании стал рост антипиара, или черной джинсы. Запорожские СМИ не гнушались публиковать тексты, нарушающие все базовые стандарты журналистики: фактически каждый десятый текст был против кого-то. Главными «объектами ненависти» стали рейтинговые кандидаты в мэры Александр Син, Николай Фролов, партии «Наш край» и «Солидарность». Кстати, Николай Фролов этим объектом остается и сегодня: преддверие второго тура выборов не дает снижать обороты особенно лояльной к «Запорожстали» газете «Индустриальное Запорожье», а также интернет-сайту iz.zp.ua и телеканалу ТВ-5, в частности. Например, только за 27 октября на сайте iz.zp.ua в топовых новостях уже появились новости вроде этих «Фролов пытается попасть во второй тур с помощью фальсификации», а на первой полосе «Индустриального Запорожья» от того же 27 октября появились новости вроде этой.


Кстати, о еженедельном приложении «ИЗ», газете «Панорама»: еще до начала выборов запорожцев массово подписали на издание. Совершенно бесплатно. Взамен — лишь персональные данные: ФИО, адрес, подпись, номер телефона. Сейчас тираж еженедельника больше 110 тысяч экземпляров. Судя по всему, это невероятный финансовый успех…

Также очень не любила кандидата Фролова газета «Суббота плюс», «Панорама» и местами «Миг». Например, чего стоит статья, опубликованная в нескольких СМИ, в том числе и у недавних лидеров печатного рынка «МИГа» и «Субботы»: «Фролов запускает "чернуху", потому что боится победы Владимира Буряка в первом туре».Интерпретация «МИГа»: «Один из кандидатов в мэры использует "черный пиар" против Владимира Буряка, потому что боится его победы в первом туре». Кстати, в самом тексте ни разу не упоминается фамилия Фролова. Да и зачем?На этом фоне атаки на Александра Сина выглядят совсем не атаками, а так, деликатными поглаживаниями. Сина в негативном ключе упоминали, в частности, в «Панораме», «Субботе», «Миге» и «Мрії». Встречалось такое: «Син отомстил спортсменке за критику», «Помощник генпрокурора: Александр Син — участник коррупционных схем в Запорожье», «Себе построили дома, а мы живем в свинюшнике», «Запорожцы против "криминальных среднепотолочных" тарифов» и так далее.

Джинса как будто заменила работу журналистов: то ли от опасений потерять доход, то ли из каких-то идеологических соображений, но в исследуемых СМИ за предвыборный период фактически не появилось ни одного мало-мальски профессионального исследования, касающегося, например, предвыборных фондов кандидатов, анализа их рекламных кампаний, проверки их заявлений, или, в конце концов, расследования, как кто, что и куда запускал.

И еще: только в октябре некоторые газеты удосужились начать маркировать политическую рекламу. Правда, джинсовость печатных медиа от этого только ярче проявилась: некоторые из них продолжали публиковать те же тексты под рубриками с невнятными названиями. Интернет-сайты маркировать политическую рекламу так и не начали. А впереди — еще три недели потенциальной ж(р)атвы…

Журналістів дніпропетровського 34-го каналу не пустили до виборчкому на повторний перерахунок голосів (ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ ВІДКРИТОСТІ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 11:03 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 11:03 ]

29 жовтня журналістів дніпропетровського 34-го каналу не пустили на засідання Ленінської районної комісії, де повторно перераховували бюлетені трьох виборчих дільниць м. Дніпропетровська.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу.

Члени комісії мотивували це тим, що знімальна група програми новин «Деталі» 34-го каналу вчасно не зареєструвалася.

«Територіальна або дільнична виборча комісія в період виборів не може робити додаткові обмеження для того, щоб журналісти не могли здійснювати свою професійну діяльність. Подібні дії можуть класифікуватися як кримінальне правопорушення – перешкоджання законній журналістській діяльності у цьому випадку. Створення якихось додаткових вимог – реєстрація, перереєстрація і таке інше – це, по суті, порушення закону», - зазначає в коментарі телеканалу юрист Андрій Верба.

Нагадаємо, 27 жовтня журналісту видання «Точка опори» Ігорю Процику під час законної відеозйомки члени Тернопільської міської виборчої комісії завдали тілесних ушкоджень та перешкоджали його роботі.

У день місцевих виборів 25 жовтня було зафіксовано п’ять перешкоджань журналістам.

Зокрема, у місті Нововолинську Волинської області з виборчкому вигналижурналістку інтернет-видання «Буг». У місті Бориславі Львівської області журналіста місцевої газети вигнали з виборчої дільниці – і за цим фактом міліція відкрила кримінальне провадження.

У Вінниці на виборчій дільниці сталася сутичка між журналісткою інтернет-видання Vlasno.info та невідомими особами, під час якої в журналістки відібрали техніку, яку згодом повернули.

У Луцьку спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів не пускали на вечірнє засідання дільничної виборчої комісії № 071075. Вони звернулися до міліції, яка проводить перевірку.

У Дніпропетровську Бабушкінська районна виборча комісія заборонилажурналісту видання «Дніпроград» бути присутнім на засідання комісії після закриття виборчих дільниць. Комісія послалася на те, що він мав зареєструватися до початку засідання, хоча журналісти не мають реєструватися.

Водночас у Дніпропетровську були зафіксовані фальшиві посвідчення журналістів друкованого видання «Опори». А на дільниці Чернігівщини були виявленіпсевдожурналісти з посвідченнями газети «Дитинець».

24-26 жовтня Незалежна медіа-профспілка України провела 38 юридичних консультацій журналістів телефоном і 9 персональних. Медійники запитували, як висвітлювати в новинах порушення у «день тиші», які права мають журналісти під час підрахунку голосів та з’ясовували алгоритм дій у разі виявлення порушення виборчого законодавства.

На подвір’я мера Львова Садового кинули гранату (ПОГРОЗИ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 10:55 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 10:56 ]

Близько 23 години у четвер, 29 жовтня, на подвір’я будинку міського голови Львова Андрія Садового кинули гранату, що вибухнула. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на момент вибуху Садовой та члени його родини перебували у будинку – ніхто не постраждав, руйнувань також немає. Правоохоронці, які охороняють садибу затримали чоловіка, у наплічнику якого виявились ще вибухові пристрої. Зараз встановлюють особу чоловіка і причину його вчинку. На місці події знаходяться керівники управлінь міліції та СБУ у Львівській області, йдуть першочергові слідчі дії.

У полоні залишаються ще 139 українців (НАСИЛЬСТВО)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 10:54 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 10:54 ]

 В полоні перебувають ще 139 українців і 788 вважаються зниклими без вісти, повідомляє уповноважена президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко. «У заручниках ще залишається 139 українців, 788 вважаються зниклими безвісти. Маємо всіх знайти. Питання звільнення і пошуку буде одним із ключових і на зустрічі міністрів закордонних справ у Берліні в нормандському форматі 6 листопада», – написала вона на своїй сторінці в Facebook. При цьому вона уточнила, що сьогодні з полону звільнили 9 українських заручників – 8 військових і одного цивільного. За останніми даними СБУ, в полоні у бойовиків перебуває близько 153 людини. Останнім часом обмін полоненими призупинився, сторони конфлікту на Донбасі звинувачують одна одну у зриві обміну. Звільнення та обмін полоненими є однією з умов мінських угод.

Полторак: попередньою причиною подій у Сватовому вважають диверсію (ПЕРЕШКОДЖАННЯ ВИБОРАМ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 10:51 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 10:51 ]

Міністр оборони України Степан Полторак заявляє, що ймовірною причиною виникнення пожежі на арсеналі оборонного відомства поблизу міста Сватового Луганської області є «диверсійні дії противника». «Причини й обставини інциденту уточнюються. За попередньою інформацією, інцидент стався внаслідок диверсійних дій противника, який ставив перед собою мету дестабілізацію ситуації в регіоні», – заявив міністр на засіданні Ради реформ у Києві. Полторак нагадав, що внаслідок пожежі загинув один військовий, один цивільний, ще четверо військовослужбовців були поранені. Міністр додав, що пожежу локалізували. За його словами, для звільнення міста від боєприпасів створили 20 груп саперів загальною чисельністю 100 людей. Пожежа на складах у Сватовому розпочалася близько 19:45 29 жовтня. На складах зберігалося близько 3,5 тисяч тонн боєприпасів. Станом на 8:45 30 жовтня, за даними Міноборони, вибухи в місті Сватовому припинилися. У штабі АТО заявили, що за попередньою інформацією, причиною надзвичайною ситуації міг бути терористичний акт. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження. 35 багатоповерхівок поблизу складу були пошкоджені, повідомили в штабі АТО.


Підкуп виборців суттєво змінив результати у Сєвєродонецьку (ПІДКУП ВИБОРЦІВ)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 10:48 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 10:48 ]

У КВУ заявляють, що підкуп виборців суттєво вплинув на результати місцевих виборів у Сєверодонецьку Луганської області. «Підкуп виборців у Сєвєродонцьку суттєво змінив результати, за нашою оцінкою. У кампанії підкупу приймала участь велика кількість людей» – заявив голова луганського обласного осередку КВУ Олексій Светиков у четвер, 29 жовтня. За його словами, за голос виборцям пропонували 100 гривень. «На кожен квартал була одна відповідальна особа з місцевих жителів, яка обходила мешканців і пропонувала проголосувати за винагороду. Коли людина погоджувалася, йому давали талончик. На кожному є номери і можна сказати, що їх надрукували близько 10 тисяч. Людина голосувала, а у дворі стояла людина і направляла за адресою, де ці талончики міняли на гроші. Їх вилучали, періодично міліція проїжджала забирала ці талончики. Інколи опитували пенсіонерок, дехто визнавав, що вони голосують за гроші» – наголосив Светиков. У КВУ наголошують, що підкуп виборців став однією з головних проблем нинішніх виборів на Луганщині. Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та окремих тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей. ЦВК повідомила, що явка на виборах становила 46,62%.

Суд в Одесі відхилив позов Боровика про перерахунок голосів (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 30 жовт. 2015 р., 10:42 office ewgenus   [ оновлено 30 жовт. 2015 р., 10:42 ]

Одеський окружний адміністративний суд уночі 30 жовтня відхилив позов кандидата на посаду міського голови Одеси Олександра Боровика до Суворовської районної виборчої комісії про перерахунок голосів, повідомляє «Інтерфакс-Україна». У своєму позові Боровик і його представники вимагали визнати незаконними дії комісії та скасувати результати на кількох дільницях, а на деяких – призначити перерахунок. Суд не знайшов порушень закону в діях Суворовської районної виборчої комісії і правових підстав для задоволення позову. 29 жовтня представники Боровика подали до Одеського окружного адміністративного суду позов проти Малиновської районної виборчої комісії, а також повідомили про підготовку аналогічного позову до Приморської районної виборчої комісії. Одеська міська виборча комісія 27 жовтня оголосила чинного мера Одеси Геннадія Труханова переможцем виборів міського голови. Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі і його радник Олександр Боровик ці результати не визнали і заявили про намір їх оскаржити.


Штаб АТО: сепаратисти обстріляли позиції українських військових біля селище Зайцеве (ПЕРЕШКОДЖАННЯ ВИБОРАМ)

опубліковано 29 жовт. 2015 р., 08:06 office ewgenus   [ оновлено 29 жовт. 2015 р., 08:07 ]

За добу сепаратисти обстріляли позиції українських військових біля населеного пункту Зайцеве на Донеччині. За повідомленням прес-центру штабу АТО, бойовики застосували гранатомети та стрілецьку зброю. Бойовики угрупування «ДНР» заявляють, що сьогодні вранці українські військові нібито почали обстріл території зруйнованого аеропорту, він тривав близько чотирьох годин. Сепаратисти угруповання «ЛНР» нічого не повідомляють про оперативну ситуацію на території, яку вони контролюють. Останніми тижнями в зоні АТО фіксувалось відносне затишшя і майже відсутність обстрілів, за винятком поодиноких. Це було пов’язано зокрема із тим, що сторони конфлікту під наглядом представників ОБСЄ почали відводити малокаліберну зброю від лінії зіткнення. Сьогодні у Мінську відбувалось чергове засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

У Дніпропетровську на близько 10 дільниць перераховуватимуть голоси (ПОРУШЕННЯ В РОБОТІ ВИБОРЧКОМІВ)

опубліковано 29 жовт. 2015 р., 07:59 office ewgenus   [ оновлено 29 жовт. 2015 р., 08:00 ]

У Дніпропетровську на близько 10 дільниць перераховуватимуть голоси виборців на виборах до міської ради. Про це поінформували в Громадянській мережі «Опора». За даними організації, перерахунок може змінити шанси партій «Відродження» і «Самопоміч» на входження до міськради, адже ці політсили, за даними паралельного підрахунку голосів, балансують на межі 5%. «Партії «Відродження» не вистачає 169 голосів, щоб потрапити до міської ради. Це дуже маленька частка. Можливо, на якійсь дільниці знайдеться 5 голосів, на іншій – 10, таким чином набереться 169. Це не вплине глобально. Але для партій «Відродження» чи «Самопоміч», які на межі, це може вплинути суттєво», – зазначив довготерміновий спостерігач «Опори» Денис Давидов. Причиною перерахунку спостерігач назвав неякісну роботу членів дільничних комісій. Окрім того, в «Опорі» Радіо Свобода повідомили, що кілька дільниць Дніпропетровська перераховуватимуть голоси виборців на виборах до обласної ради. Міська ТВК продовжує приймати бюлетені й протоколи від дільничних виборчкомів. Жодних офіційних результатів виборів у місті поки що не оприлюднено. Місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Водночас, у кількох містах, зокрема, в Маріуполі та Красноармійську, вибори не відбулися через порушення, зокрема, через незабезпечення бюлетенями дільничних виборчих комісій. За фактом зриву проведення виборів у Красноармійськутакож відкрили кримінальне провадження.


1-10 of 152