ГОЛОВНА‎ > ‎

ЗАФІКСОВАНІ ПОРУШЕННЯ ВИБОРИ 2012

Первомайськ: тиха поразка опозиції (ПОВТОРНІ ВИБОРИ ДО РАДИ У П'ЯТЬОХ ОКРУГАX)

опубліковано 18 груд. 2013 р., 10:08 office ewgenus

Більшість політологів від самого початку прогнозувала проопозиційному кандидату Аркадію Корнацькому перемогу на перевиборах у проблемно-героїчному окрузі № 132, але його обійшов очільник Миколаївської ОДА. Скандального продовження виборів не буде
Оплот опозиції

Четверта ранку. Приймальня народного депутата Андрія Парубія у Первомайську на певний час перетворена на справжній бойовий пост. Прямо навпроти входу висить ватман із написом «До виборів лишилось 0 (нуль) днів». Тут же, на бетонній колоні – «Біжи Коля, (натяк на Миколу Круглова, кома домальована фломастером) Батє недолго осталось». Поруч із усім цим творчим доробком – мапа виборчого округу, біля якої вже зібралися люди, прораховуюють оптимальні маршрути руху дорогами Миколаївської області. Посеред холу – спостерігачі, зокрема від Світовогу конгресу українців. Вони із відчутним акцентом спілкуються одне з одним, згадуючи минулорічний екшн імені ОВК №132.

Спеціалісти налагоджують роботу прес-центру, збираються дані з щойно відкритих дільниць. Очікують на порушення. З ними поки негусто. Депутатам-опозиціонерам готують інформацію для озвучування. За кілька хвилин народні обранці з’являються на люди.

«О восьмій ранку відкрилися всі дільниці у 132-му окрузі. Порушень не зафіксовано. Маємо інформацію, що на двох ДВК (№ 480005 та № 480006) не було кворуму. Також маємо інформацію, що у місто звозять велику кількість тітушок, біля ОВК встановили військовий намет. З цього приводу ми зверталися до міліції та прокуратури, однак не отримали жодної реакції», – злегка затинаючись, розповідає депутат від «Батьківщини» Ігор Бриченко. Його транслюють прямо в Мережу, знімаючи на iPad. Щойно включення завершується – депутати виходять за двері, до приміщення вносять здоровезний банер із написом «132-й округ». Починаються виборчі будні.

Читайте також: Чому опозиція зазнала поразки у Черкасах?

Будні

На дільницях життя тече спокійно. Першими і найактивнішими виборцями стають традиційно пенсіонери. Під об’єктивами фото- та відеокамер вони почуваються ніяково і намагаються зникнути якомога швидше.

Між тим, підходи до окружної виборчої комісії вже зайняли «прихильники чесних виборів» від Партії регіонів. До телевізійників мітингуни намагаються підставляти тили, ховаючи обличчя. Переконують - вони не фотогенічні. Приїхали, аби «не допустити повторення силових дій та фальсифікацій, як 2012 року». В той же час на стадіоні, просто за кількадесят метрів від ОВК, стоїть зелений військовий намет із городою вивіскою «Мобільна громадська приймальня народного депутата Ю. І. Гержова». Цього депутата пов’язують із головою Миколаївської ОДА, кандидатом у депутати Миколою Кругловим.

Читайте також: Миколаївщина на межі соціального вибуху

Тут же польова кухня, де безперебійно готують гречану кашу і підігрівають чай. Змерзлим пропонують намет – погрітися. Поряд видно осіб характерної зовнішності, втім, вони абсолютно не агресивні: «Зайдіть до нас погрітися. Чайку теж спробуйте. Може, бутербродик?». Складається враження, що ти – на Євромайдані.

Неподалік намету кореспондентові Тиждень.ua вдається розговорити двох протестувальників, із чийого зовнішнього вигляду зрозуміло – їх сильно пом’яла дорога. Вони просять зробити їм спільний фотознімок на пам’ять, а потім людей прориває:

«Ми з Києва приїхали. Були вчора (15 грудня – Ред.) на мітингу на Європейській площі. Годували нас там погано, змерзли. Потім погрузили в автобуси. Всю ніч везли, зупинили у Первомайську. Про оплату ні слова не говорили. Хоча їжа тут краща. А сам я з Вознесенська», – розповідає Олександр. Прізвище називати відмовляється. Під воротами ОВК тим часом запускають музику – «Океан Ельзи».

Ближче до вечора починають надходити повідомлення про перші спроби порушень на дільницях. Так,на округах в Арбузинському районі спостерігачі від Молдови фіксують «вкидання». За їхніми словами, після шістнадцятої до приміщення однієї з ДВК увійшов чоловік і почав вкидувати в урну бюлетені, які приніс із собою. Коли це помітив спостерігач, невідомий втік. Частина членів комісії та спостерігачів (зокрема від Партії регіонів) відмовилися підписувати акт про правопорушення. На одній з ДВК були помічені автобуси-«каруселі», втім, проголосувати невідомі не встигли.

У штабі Корнацького говорять про підкуп виборців. «Ми маємо інформацію, що окремим людям пропонували гроші за те, аби вони віддали голос за Круглова. Частину «винагороди» їм виплачували авансом, частину – після підтвердження голосування», – каже Тиждень.ua кандидат-опозиціонер. «Так, ми маємо підтвердження цієї інформації. Ми контактували з людьми, яким пропонували гроші за надання паспортних даних – приблизно сотню гривень», – розповів спостерігач від «Комітету відкритої демократії» Віктор Глазко.

Втім, за словами спостерігачів, більшість проблем фіксували у віддалених від Первомайська районах. Принаймні, у місті не зафіксували жодного більш-менш серйозного порушення. Натомість проблеми були в Арбузинському та Врадіївському районах. Так-так, це та сама Врадіївка, де влітку злочини міліції – тобто озброєної влади – викликали мало не справжній бунт. Проте, як стане вдіомо пізніше, кандидат Круглов таки набрав там ледь не в півтора рази більше голосів за кандидата Корнацького.

Апофеозом дня стало блокування на підходах до Первомайська п’ятнадцяти автобусів з прихильниками регіоналів. Після перемовин уклали угоду – транспорт блокують до закриття дільниць, після – відпускають на всі чотири сторони. Пасажири ж «регіонального» каравану на колесах свою присутність пояснювали по-різному: хтось переконував, що їде до Києва дивитися Лавру, хтось – в Умань до парку «Софіївка», частина зізнавалася – приїхали до Первомайська на мітинг. Неподалік від автобусів припаркувалися і міліціонери. Втім, вони не втручалися.

Безнадійно

Після опівночі штаб опозиції накрили панічні настрої. «Все, піпець, програли. У нашому будинку звучатиме музика, але не для нас», – сумно констатував хлопець із прес-служби, втомлено відриваючись від комп’ютера. – «Він (Круглов) обійшов нас на два відсотки. Безнадійно». Часом спалахують сварки.«Ми таки програли. А найцікавіше, що хлопці Корнацького були готові їхати під ОВК. Чекали наказу, сиділи в автобусах. Але в останній момент все переграли. Одним словом, збираємося і їдемо, тут робити нічого», – говорила жінка у штабі.

Згодом до журналістів зайшов очільник прес-служби і повідомив, що «падати духом» зарано – штаб перерахував попередні результати, і тих самих два відсотки отримує уже Корнацький. Паніка вляглася, почалися обговорення буденних проблем.

Тим часом в ОВК комісія завертала членів ДВК через проблеми із протоколами: не вказані дані щодо кількості виданих протоколів, не заповнені рядки, внесені олівцем дані тощо. Найбільше чомусь діставалося членам комісій, де більшість отримував опозиціонер. Робота йшла повільно, у холодному кам’яному коридорі скупчувався роздратований народ.

«Чому, скажіть, я приїхала опівночі й досі стою? Вже три години! А хтось приїхав півгодини тому і вже здався! Пустіть нас! Пропустіть здати бюлетені і протоколи!» – чулося з коридору. Обурених працівників стримували міліціонери. Врешті, аби пришвидшити розгляд, комісія вирішила «прикрити очі на незначні порушення».

«Перерахуйте бюлетені зі 154-ї дільниці! Там голова комісії передала члену ОВК поліетиленовий пакет із незапакованими протоколами! Звідки ми знаємо, що там не знаходяться ті документи, які раніше необхідно було уточнити?» – обурювалися опозиціонери.

Тим часом представник Партії регіонів доводив Тиждень.ua, що перерахунок двох-трьох дільниць погоди не зробить. «Два відсотки у нашому випадку – це близько двох тисяч людей. А це три повні дільниці, які 100% проголосували б за Корнацького. Але таких немає. Тобто це мінімум шість, а то й дванадцять дільниць. Тож вони просто тягнуть час, намагаються завадити комісії працювати», – обурювався регіонал.

Коментуючи засідання ОВК, заступник голови комісії від «Батьківщини» Юрій Моргун зазначив, що комісія від початку прискіпувалася до протоколів, зокрема до тих, де перемагав Корнацький.

«Прискіпувалися до кожної помарки, цифри. Потім ми прийняли процедурні рішення. Зокрема, вирішили не зважати на неточності у кількості виданих протоколів. Суттєві ж неточності узгоджувались. Крім того, були випадки, коли 7-9 членів комісії приймали рішення замість необхідних десяти», – пояснив Моргун.

Водночас голова ОВК Марія Михайлова переконувала: «у когось були плани провести вибори, у когось – зірвати».

«У залі перебувало постійно не менше десяти людей, я за цим слідкувала. Тобто голосувала необхідна кількість членів ОВК. Ситуація ж із нібито передачею незапечатаних протоколів була наступною: люди запакували документи, а потім виявли описку. І оскільки вони із сільської місцевості, не обізнані із законодавством як кияни (на цьому слові голова ОВК зробила особливий наголос – Ред.), то вирішили відкрити конверт, виправити помилку і запакувати його у поліетиленовий пакет замість паперового. Ми прийняли запечатані протоколи, а ці відправили на доопрацювання», – запевняла Михайлова.

Читайте також: Як Аркадій Корнацький готувався до виборів

На ОВК №132 чекали останній уточнений протокол. У коридорі попід стінами трусилися змерзлі за ніч міліціонери, представники опозиції безперервно говорили по мобільних, їхні опоненти з ПР посміхалися, остаточно впевнені у своїй перемозі. Поряд із приміщенням залишилися кілька десятків мітингувальників «За чесні вибори». Над ними височів здоровенний агітаційний автобус Круглова, вифарбуваний у кольори ПР. На стадіоні стояли припорошені грудневим снігом армійський намет і польова кухня. За півдоби ЦВК визнає Круглова переможцем.


Джерело: tyzhden.ua

Округ 223: вік «Свободи» не бачити (ПОВТОРНІ ВИБОРИ ДО РАДИ У П'ЯТЬОХ ОКРУГАX)

опубліковано 18 груд. 2013 р., 10:05 office ewgenus

Масштаб відвертих фальсифікацій, включаючи вкидання бюлетенів, на 223-му окрузі у Києві наразі встановити неможливо. Але можна зафіксувати деякі інші причини поразки представника опозиційних сил.«Левченко набрав 51 %, Пилипишин – 35 %», - каже знайомий активіст ВО «Свобода», не приховуючи тріумфу. І тут-таки перепрошує: «Даруй, зайду в намет, вдягну наверх іще одні штані – замерз!»

Я встигаю спитати навздогін, хто взяв третє місце, і з яким відсотком. «Тетяна Монтян», - кидає активіст, показуючи три пальці: не знак тризуба, а відсотки Монтян.

Намет армійський коло хати

Голосування завершилося годину тому. Під цегляною кількаповерхівкою хрущовської епохи стоять армійські намети, десяток міліціонерів, до сотні цивільних і мікрофон. Міліціонери (без спецспорядження) охороняють вхід до окружної виборчої комісії № 223, якій відповідні держоргани так і не знайшли кращого місця, аніж тісне приміщення на першому поверсі «хрущовки». Втім, штурмувати ОВК ніхто не збирається.

Раніше, в ніч на 15 грудня, деякі інформагентства другого ешелону поширили інформацію про те, що представники ВО «Свобода» рубають тут дерева на дрова й побили міліцейський наряд. Уже вдень Тиждень.ua запевнять у столичному УМВС, що нічого подібного не відбувалося. Зі свого боку, свободівці візьмуть слово вранці, коли прес-служба народного депутата Ірини Сех повідомить, що до ОВК не пускають саму Ірину Сех та ще низку партійців…

Але все дуже швидко вирішиться «до взаємного задоволення». Купка характерних персонажів, яких нині прийнято описувати прізвищем мешканця Білої Церкви Вадима Тітушка, дійсно ще до відкриття дільниці зайняла там чи не всі місця, призначені для преси й представників кандидатів. Проте для справжньої преси, помічників нардепів, самих нардепів і, нарешті, «штабістів» кандидата в нардепи від ВО «Свобода» Юрія Левченка вони таки дещо потісняться.

31 жовтня 2012 року Юрій Левченко змагався за цей округ із Віктором Пилипишиним. Останній у вісімдесятих був слідчим, у дев’яностих – адвокатом, а в другій половині двотисячних – народним депутатом та головою Шевченківського району міста Києва. Того самого району, де, в основному, й розташовано виборчий округ № 223.

Після приходу до влади Віктора Януковича Пилипишин потрапив під слідство за звинуваченням у зловживанні службовим становищем, що призвело до втрат державного й столичного бюджетів на суму 17 мільйонів гривень. Але не тільки не сів, а й зайняв у столиці, де традиційно не люблять регіоналів, одне з місць «фальшивих самовисуванців» - формально незалежних, а насправді пропрезидентських кандидатів у мажоритарних округах.

Читайте також: Первомайськ: тиха поразка опозиції

Cвоєю чергою, 29-річний Юрій Левченко вважається одним із провідних аналітиків ВО «Свобода». Вчився в Німеччині та Великій Британії. Сам походить із Вінниці, при тому обрався депутатом Вишгородської райради. В Києві мешкає лише з 2008 року, але вже на виборах-2012 створив «зубру» Пилипишину великі проблеми – власне, виграв ці вибори, якщо вірити оприлюдненим тоді свободівцями протоколам із мокрими печатками.

ЦВК протоколам попервах не повірив і віддав перевагу Пилипишину (лише в чотири сотні голосів). Але під тиском фактів змушений був зарахувати округ до так званих «проблемних», де голосування постановили повторити 15 грудня 2013-го року. «Ми влаштуємо Пилипишину веселі вибори», - погрозливо сказав тоді новоспечений парламентар від «Свободи» Андрій Іллєнко. – «Нехай краще одразу виїздить за кордон».

І ось цей день настав. Міні-мітинг під червоно-чорними прапорами уважно, хоч і без надмірної екзальтації, слухає промовця біля мікрофона. Той розповідає про зграї «титушків», що на час голосування заполонили дільниці округу.

- Ці хлопці торгують за двісті-триста гривень не тілом, а душею, - палко говорить промовець. – Але в них нічого не вийде! Ми хочемо тут сказати: Юрій Левченко обійшов суперника на 17 %! Фальсифікувати це неможливо! Можна фальсифікувати 3 %, 5 %, ну, «стеля» - 7 %... (промовець замислюється, й нарешті повертається до сказаного раніше) …але не таку переконливу перемогу! Тому, хлопці-спорстмени – а серед вас є й справжні спортсмени – їдьте по домах! Ми тут стоїмо в тому числі й за спортсменів України, щоб вони не торгували собою, а виборювали міжнародні нагороди! І, звичайно, ніхто з вас не хоче ризикувати здоров’ям за якісь триста гривень, правда ж?

На кого розрахована ця суміш вербальних батогів і пряників, не зовсім ясно – «тітушки» на вулиці під ОВК відсутні. Але ясно, що у «Свободі» вирішили твердо триматися даних соціологічної групи «Рейтинг», яка й нарахувала Левченкові перевагу у майже 17 % за підсумками екзит-полу. Здається, ані промовець біля мікрофона, ані мій приятель-свободівець іще не знають, якого ляпаса дістали.

«Вони як сектанти»

Лише о 7 ранку 17 грудня Центрвиборчком на своєму сайті офіційно вкаже: Віктор Пилипишин виграв вибори з результатом 44,89 %. У Левченка – 40,58 %. Явка виборців склала трохи більше 46 %. У перекладі на мову абсолютних цифр це означає, що тепер густонаселений округ зі 170 тисячами виборців представлятиме в парламенті людина, що набрала трохи більше тридцяти з половиною тисяч голосів. Левченко ж, за даними ЦВК, відстав не на кілька сотень, як торік, а на понад три тисячі триста.

Дивно, однак, що тій же Монтян ЦВК нарахував 3,6 % - власне стільки ж, скільки прогнозував екзит-пол. Соціологи знають, що з маленькими цифрами помилитися легше, ніж із великими. Чому екзит-пол практично вгадав маленький результат – і так сильно розійшовся із ЦВК у «великому»?

Свободівці, включно з лідером партії Олегом Тягнибоком, впевнені, що знають відповідь. Вони категорично заперечують результати підрахунку. «На певних дільницях результати оголошувалися просто зі стелі!», - обурювались партійні лідери на прес-конференціях наступного дня.

Але чому цього не вдалося відвернути фальсифікації в місті, де вирує Майдан, вони офіційно пояснювати відмовлялись. І не надали на час написання цього матеріалу копій протоколів, що дозволило б їм стримати Пилипишина від визнання депутатом – як це вдалося торік.

Читайте також: Черкаси: подвійний «кидок» Поплавського

Тож масштаб відвертих фальсифікацій, включаючи вкидання бюлетенів, наразі встановити неможливо. Та можна зафіксувати деякі інші причини поразки представника опозиційних сил.

Для цього слід розуміти, що Шевченківський район, котрий простягається від західних окраїн столиці до її найфешенебельніших кварталів – це дуже складна у плані населення й політичних уподобань територія. Це – люди з дуже різними інтересами, й аналіз цих інтересів показує всю умовність поняття «кияни».

Скажімо, в ультрамодному центрі міста, де живуть два екс-президенти й стикаються Десятинна, Володимирська та Андріївський узвіз, 15 грудня теж перебувала виборча дільниця. Як і годиться, вона розміщувалась у школі. Проте низка батьків, котрі пікетували школу цього дня, виступали не проти фальсифікації виборів – а за те, аби виселити зі школи такий собі «центр православної культури», заснований там за сприяння представника президента в парламенті, регіонала Юрія Мірошниченка.

Комусь це може видатися дивним, але частина батьків, що дуже непогано почувають себе за нинішньої влади, й до того ж принципово віддали своїх дітей у школу з російською мовою навчання, виступають категорично проти «поглибленого вивчення православія» – навтіь попри те, що це православ’я московське.

Водночас не підтверджені документами, але отримані одразу з кількох незалежних джерел відомості показують, що якщо грубі фальсифікації на 223 окрузі таки й були, то – саме у школах. Кажуть, що значну частку членів комісій там, де дільниці розміщались у шкільних закладах, складали працівники самих цих закладів. І що всі ці люди природно залежні від голови районного управління освіти Євгенії Ярової, котра, так склалося, є кумою Віктора Пилипишина.

Є й інші нюанси. Журналістка Анна – корінна киянка, класична російськомовна прибічниця Майдану та «західного вектора» - пише про культуру, а не про політику. Але живе зовсім поруч зі скандальним окружкомом, оточеним наметами «Свободи». Кандидата Пилипишина вона (і не тільки вона) називає «Піля», від російськомовного «пилить бабло». А виборчий процес описує так:

- «Свободу» в районі ненавидять. Вони всіх дістали своїм галасом і штурмівщиною. На кожному розі – їхні намети з агітаторами, але ж ці агітатори – як сектанти. Торочать своє і не думають, цікавить це когось чи ні. При цьому населення тут – це ж «совки». На біса «совкам» агітація? З ними треба як Піля: десь дорогу підлатати, десь – продпайок видати з чайком цейлонської марки. І все!

Дещо заспокоївшись, додає:

- Я тут сама підходила в намет до свободівців: допоможіть розібратись із незаконно поставленим гастрономом, котрий усім тут життя не дає. А вони мені: ви спочатку запишіться в партію!

Загалом складається враження, що слідчий-адвокат Пилипишин чекав на швидкуперемогу Майдану. Місцеві з Нивок кажуть: «Ось тут, в «Експоплазі» своїй, Піля дав прихисток майданівцям. Але днями у військкомат навпроти понавозив «тітушків», щоб вони йому вибори зробили».

Це говориться буденним тоном. На жаль, варта в обох зазначених точках небуденна: повз охорону пройти не вдається ні як «волонтерові», ні з журналістським посвідченням. Коментарів охорона теж не дає. Хоча в принципі хлопці не німі: розмовляють, причому українською.

«Ми ще виграємо… всіх, кого треба»

«Я перемогу Пилипишина виключав», - пише на своїй сторінці Facebook ще один виборець округу 223, політтехнолог Василь Стоякін. Раніше він був помічений у активному написанні публіцистичних текстів антиєвропейського характеру, й журналістська братія дуже підозрює його у співпраці з Віктором Медведчуком.

«З іншого боку, вперше в житті бачу автобуси з електоральними туристами в супроводі ДАІ, та карусельників у супроводі міліції», - дописує Стоякін. Сам він, ясна річ, не голосував за Левченка і втішений його поразкою. Але й перемозі Пилипишина не радіє. Хоч і думає, що екзит-пол групи «Рейтинг», яка віддала перемогу Левченку, сфальшовано більше, ніж дані ЦВК.

Проте вірити політтехнологам, як відомо, варто не завжди. КореспондентТиждень.ua ніде так і не бачив навіть опитувальників «Рейтингу», і вже тим паче – свободівців, які фальшували б дані екзит-полу. Але бачив, що для роботи преси свободівці створювали певні перешкоди. Навіть до самої ОВК періодично не пускали й самого автора цих рядків, і кількох значно відоміших журналістів та фотокореспондентів.

Заради справедливості треба зазначити, що кордонів було два: спочатку свободівці, потім – міліція. І якщо з опозиціонерами все-таки вдавался домовитись після дзвінка знайомому депутатові, то міліція діяла просто магічним чином: могла 20 хвилин робити відсутнє обличчя, а потім раптом пропустити тебе без жодних дзвінків – і без коментарів.

- Ти ж бачив, скільки «тітушків» поналазило із журналістськими посвідченнями? – вже серед ночі скаже з цього приводу депутат від «Свободи». – Ми хотіли від цього убезпечитись.

Координатор мережі ОПОРА в Києві Тарас Чмут у розмві з Тиждень.ua припускає, що свободівці просто, як говориться, «готувались до минулої війни».

- Підкуп виборців дійсно був, - каже пан Чмут. – Ми зуміли включити в цю мережу одного з наших агентів. Він працював у одному гуртожитку… Так там діяла така схема: кожен, хто «загітує» людину голосувати за Пилипишина, отримує 50 грн. Це за кожного «загітованого», і до голосування. А ще 50 – після. Разом із тим, можна продати свій голос особисто. Ціни доходили до 200 грн. перед голосуванням і 200 – після. Але «після» платили не всім.

А от що стосується «тітушків», з якими так намагалися боротися свободівці, то вони, на думку експерта, цього разу лишилися за лаштунками.

- Ми дійсно бачили мікроавтобуси з характерними людьми, які просто собі стояли поблизу різних ДВК, ніби в очікуванні. Іноді ці люди зізнавалися, що прибули «захистити результати» Пилипишина. Але, схоже, їхні послуги просто не знадобились, - розповідає Тарас Чмут.

На його думку, минулого року Пилипишин просто недооцінив потенціал Левченка й «Свободи». Але тепер підготувався як слід. «Бабусь» мотивували весь цей час, тоді як опозиція займалась лише гучною агітацією, що більше відлякувала типового місцевого виборця, аніж приваблювало його. Як наслідок, «титушки» просто не знадобилися.

А що ж сама «Свобода»? Там, як завжди, не визнають поразок – і тим самим не визнають помилок. Народний депутат від цієї партії зі скрипом дає згоду опублікувати його коментар за умови, що Тиждень.ua не назве не лише прізвища, але й не вкаже, обрався цей депутат за списком чи в мажоритарному окрузі, й має він чи ні відношення до Києва. А сам коментар звучить так:

- Пилипишина обрала меншість. Менше, ніж кожен п’ятий виборець на окрузі! За нашого кандидата голосувала б справжня більшість! А не проголосували вони тому, що наші виборці знають: доля країни вирішується не на виборах, а на Майдані! І ми їх розуміємо, й до кінця будемо з ними!

- Тобто ви не дуже-то й прагнули виграти вибори? – дивується кореспондент Тиждень.ua.

- Ми ще всіх виграємо… кого треба.

Наш співрозмовник промовисто підморгує.


Джерело: tyzhden.ua

«Тітушки» були в усіх виборчих округах – голова КВУ (ПОВТОРНІ ВИБОРИ ДО РАДИ У П'ЯТЬОХ ОКРУГАX)

опубліковано 18 груд. 2013 р., 09:51 office ewgenus   [ оновлено 18 груд. 2013 р., 09:58 ]


Гості «Вашої Свободи»: Олександр Черненко, голова Комітету виборців України; Сергій Гайдай, політтехнолог.

Ірина Штогрін: Пане Черненко, чи вважає КВУ, що ті порушення, про які говорили громадські організації, активісти і самі учасники виборчих перегонів, можуть спотворити результати волевиявлення людей?
....


Джерело: www.radiosvoboda.org
Вибори на 94 окрузі: «видалення» опозиційного кандидата дало зелене світло порушенням (ПОВТОРНІ ВИБОРИ ДО РАДИ У П'ЯТЬОХ ОКРУГАX)

опубліковано 18 груд. 2013 р., 00:04 office ewgenus

Порушення в 94 окрузі, що на Київщині, мали системний характер. Втім, результати виборів можна було б спрогнозувати заздалегідь.

До

Передвиборчу щедрість переможця – Руслана Бадаєва - можна було порівняти зі діяннями Олександра Онищенка, вже чинного народного депутата від 93-го виборчого округу, який свого часу привозив у Кагарлик Жана-Клода ван Дамма. За бюджетні кошти Бадаєв відкривав басейни, дарував реанімобілі, відправляв дітей на відпочинок. Цього не приховували навіть на офіційному сайті Київської облдержадміністрації, де Бадаєва так і називали: «кандидат у народні депутати» - що прямо заборонено законом «Про вибори народних депутатів», де участь в агітації забороняється зокрема органам виконавчої влади. Бадаєв також презентував продуктові набори, які безпосередньо роздавали депутати селищних рад. Задіяна в процесі жіночка, котру всі називали «баба Мотря», одного разу відверто, на камеру, зізналась про факти підкупу. Це чули і народні депутати від ВО «Батьківщина», але викликати міліцію та зайнятись цим окремим випадком їм чомусь не вистачило часу…

Загалом, кандидати в не лінувалися поливати один одного брудом і змагалися в опозиційності та відданості європейським цінностям. Усі як один були за Євромайдан.

Вперше в Україні «клони» кандидатів почали агітувати за себе. До того ж «клони» кандидатів, які на вибори не пішли! Двійниками Сергія Власенка та Остапа Семерака були розміщені білборди та агітаційні намети. Агітатори чесно вірили в те, що вони працюють на захисника Юлії Тимошенко, переживали за його сімейне життя та бажали йому примирення з дружиною. Хоча ця технологія не спрацювала, і за Сергія Власенка на 94 виборчому окрузі виборці віддали всього 166 голосів.

Після того, як ЦВК за рішенням Вищого адмінсуду скасувала реєстрацію єдиного узгодженого кандидата від опозиції Віктора Романюка, встановлювати білборди почав його «клон», який однак набрав лише 0,73 відсотка голосів.

Читайте також: Первомайськ. Технічна поразка опозиції

Під час

У день виборів часто траплялися інциденти, коли спостерігачів намагалися фізично витіснити з дільниць або ж перешкоджали їм (ст. 157 Кримінального кодексу України). Міліція не зважала. Від людей в погонах можна було почути, що вони, мовляв, приїхали, щоб забезпечити порядок на виборах, а складати протоколи - не мають на чому. Коли офіційному спостерігачу вибили з рук камеру, присутні правоохоронці не зрозуміли, що такого сталося і чому власне стільки галасу – ніхто нікого не побив…

Навіть голови та члени дільничних виборчих комісій, а не ті тушки, вдавалися до сили. Певно, були впевнені у своїй безкарності.

Були також зафіксовані спроби винесення бюлетенів виборцями, що говорить про застосування технології «карусель». В порушення законодавства у день виборів можна було побачити на вулицях агітаційні матеріали кандидатів Руслана Бадаєва, Андрія Лозового, Дмитра Вороніна та Юрія Кармазіна.

Кандидати у народні депутати влаштували своєрідний «квест» з фіксації порушень на виборчих дільницях, мандруючи округом та зчиняючи рейвах. При цьому відповідні акти та скарги ніхто не складав.

Офіційному спостерігачу вдалося зафіксувати винесення членом ДВК чистих бюлетенів - у відповідь члени ДВК перевели стрілки і закинули винесення бюлетенів самому спостерігачу.

Були зафіксовані і випадки, коли бюлетені видавалися без документів, або ж молодим людям, котрі не могли голосувати на цьому окрузі, бо не мали відповідної прописки. Зрештою після декількох спроб проголосувати молодиків затримали на одній з виборчих дільниць та викликали міліцію.

У селі Велика Вільшанка такий підвіз виборців до дільниці було організовано селищною радою на автобусі з символікою Партії регіонів.

Читайте також: Перевибори у Києві. Чому опозиція не повторила успіх 2012-го

Після

Окружна виборча комісія «милостиво» вирішила забезпечити членам ДВК, котрі привезли виборчу документацію, більш комфортні умови. Людей організовано заводили до Будинку офіцерів, який знаходився через площу від будівлі райдержадміністрації (де і розташувався окружком). Там же було зафіксовано, опломбовувалися як коробки з бюлетенями, хоча по завершенню процедури підрахунку голосів печатки мали би лишатись на дільницях, а не в кишенях голів ДВК.

На другий день прийняття документації голови дільничних виборкомів настільки стомилися, що почали переписувати уточнюючі протоколи прямо на виході з зали засідань ОВК, що не залишилось поза увагою спостерігачів (адже це теж є порушенням законодавства). Займалася цим голова ДВК № 320758 Любов Вдовенко (від Партії Регіонів). Спершу вона відмовилась представлятись, потім почала втікати та вибивати камеру з рук спостерігача. Деякі члени ОВК розтлумачили епізод по-своєму: начебто спостерігач намагався втрутитись у особисте життя пані Вдовенко.

Читайте також: Чому переміг Поплавський у Черкасах?

Аналогічна історія трапилась і з членами окружкому Коваленко Наталією та Березіна Любов’ю, котрі викинули під стіл мікрофон, що забезпечував звук для прямої трансляції. Журналістську діяльність вони інтерпретували як посягання на їх особисте життя.

Різноманітні порушення можна було б описувати ще довго. І причетні до них особи мають бути покарані. Але не відміняє головного – результат виборів на 94 окрузі де-факто став зрозумілий після того, як Вищий адмінсуд скасував реєстрацію узгодженого кандидата від опозиції Віктора Романюка. Після цього перемога провладного кандидата Бадаєва стала майже неминучою.
Джерело: tyzhden.ua


Заступник глави ЦВК пояснила, як сфальсифікували результати виборів в окрузі в Первомайську

опубліковано 17 лист. 2012 р., 14:07 office ewgenus

Результати голосування по 132-му округу Миколаївської області, де після підрахунку 100% голосів переміг кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький, обігнавши заступника губернатора області Віталія Травянка на 4 тисячі голосів, однак кілька годин перемогу «віддали» саме кандидат від Партії регіонів, були грубо сфальсифікованими. Про це в інтерв'ю «Главкому» розповіла заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.


«Безглуздо, з найменшим рівнем інтелекту, підійшли до фальсифікації виборів саме на 132-му окрузі. Навіть дітки в третьому класі вигадали б більш ефективніший спосіб фальсифікацій. Окружком, коли залишалося ввести в систему дані з останніх30-ти дільниць, не знайшов нічого розумнішого, як на останньому відрізку ділянок, відомості за якими вже були передані на сервер ЦВК, почав маніпулювати з голосами. В ОВК вибрали двох донорів-кандидатів, від яких просто відняли голосиі приплюсувавши їх провладному кандидату. Таким чином нагнали йому близько п'яти тисяч голосів. Причому в інформаційно-аналітичній системі «Вибори» це дуже чітко простежується. Всі підроблені фальсифіковані протоколи зайшли в ЦВК практично в одну хвилину - майже всі тридцять! Ситуація має просто фантастичну неохайність з точки зору замітання слідів», - розповіла Усенко-Чорна.

Нагадаємо, в ніч з 1 на 2 листопада після первинного підрахунку голосів на 132-му окрузі (Первомайський район Миколаївської області), коли лідирував представник опозиції Аркадій Корнацький, бійці спецпідрозділу «Беркут» з представниками виконавчої служби вилучили в ОВК оригінали протоколів дільничних комісій для передачі їх до суду.

Під час силового вилучення протоколів між правоохоронцями та учасниками протесту біля ОВК сталися сутички. У результаті постраждало щонайменше 16 людей.

Як відомо, окружком віддав перемогу у 132-му окрузі кандидату від Партії регіонів Віталію Травянку (39,97%). Корнацькому окружком нарахував 39,66%. Проте, за даними протоколів з мокрими печатками, які є в опозиції, перемогу на окрузі здобув Корнацький.

Опозиціонер вимагає від Центрвиборкому самостійно встановити результати виборів в окрузі №132. Натомість ЦВК рекомендувала провести повторні вибори в цьому окрузі. Жоден судовий позов Корнацького не був задоволений.

7 листопада «з метою припинення політичних спекуляцій» Травянко був звільнений з посади заступника голови обладміністрації.


ДжерелоГлавкомtyzhden.ua
Джерело фото: lb.ua

Кандидату від «УДАРу» на посаду мера Єнакієвого відмовили в реєстрації (ПОРУШЕННЯ ПРИНЦИПУ РІВНОСТІ)

опубліковано 17 лист. 2012 р., 13:59 office ewgenus   [ оновлено 17 лист. 2012 р., 14:03 ]

Територіальна виборча комісія міста Єнакієве відмовила в реєстрації кандидата від партії «УДАР» Дениса Казанського.


Як повідомляє прес-служба партії, члени комісії мотивували своє рішення тим, що під час висунення кандидата була порушена процедура.

Обласний осередок партії «УДАР» оголосив, що має намір оскаржити дане рішення ТВК в суді.

«Денис Казанський - незалежний журналіст і відомий блогер, він небезпечний для влади тим, що може на всю Україну висвітлити, як насправді проходять вибори в Єнакієвому. Це, звичайно, наочно продемонструє повну картину фальсифікацій. Незважаючи на абсурдність рішень територіальної комісії, ми будемо повторно подавати документи на реєстрацію нашого кандидата», - заявив голова Донецької обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Єгор Фірсов.

Нагадаємо, що 16 грудня відбудуться позачергові вибори міського голови Єнакієвого, оскільки попередній мер Сергій Рухадзе у серпні помер від інсульту.

Віктор Янукович під час відвідин рідної школи 18 жовтня публічно назвав новим мером міста Єнакієве майбутнього кандидата від Партії регіонів Валерія Олійника. 


ДжерелоТиждень.ua
Джерело фото: unian.net

У ЦВК вважають, що в перевиборах винні правоохоронці (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 17 лист. 2012 р., 13:51 office ewgenus

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна відзначає відсутність належної реакції правоохоронних органів на фальсифікації в одномандатних округах під час виборів до Верховної Ради

Про це вона сказав в інтерв’ю інтернет-виданню «Главком», передають «Українські новини».

«Через нереагування правоохоронної системи на масові повідомлення у ЗМІ про порушення в округах, власне, і стали можливими безчинства, свідками яких сьогодні є вся країна і міжнародна спільнота... Головна причина, чому це сталося - це неналежна реакція правоохоронних органів », - сказала Усенко-Чорна.

На її думку, тепер Генеральна прокуратура повинна була би займатися відстеженням фактів навмисного псування бюлетенів і проводити слідчі дії з цього приводу.

«Якби в Україні нормально функціонувала правоохоронна система, Генпрокуратура, деякі члени окружкомів зараз мали б давати свідчення слідчим: яким чином вони фальсифікували волевиявлення під час повторного підрахунку голосів, псуючи бюлетені», - зазначила вона.

Усенко-Чорна підкреслила, що така ситуація стала можливою лише завдяки тому, що влада заплющила очі на дії фальсифікаторів і дозволила їм робити все, що заманеться.

Як повідомляли «Коментарі», Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом підробки виборчих документів, зокрема, бюлетенів в окрузі № 223 (Київ), де за перемогу змагалися «свободівець» Юрій Левченко та екс-голова Шевченківської РДА Віктор Пилипишин.


Джерелоcomments.ua
Джерело фото: svidomo.org

Першому національному загрожує банкрутство через «японські гроші» (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 16 лист. 2012 р., 02:16 office ewgenus

Профспілка Національної телекомпанії України заявляє про те, що НТКУ опинилася на межі банкрутства, через яке трудовий колектив може втратити роботу. Про це йдеться у зверненні профспілки.

Як стало відомо профспілці, Міністерство фінансів подало позов на НТКУ і вимагає від державного телеканалу сплати 25 мільйонів гривень. Ці кошти повинні піти на погашення кредиту, наданого НТКУ ще 1996 році з державного бюджету в межах співпраці України і Японії.

На думку профспілок, саме через це керівництво НТКУ відмовилось від святкування Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку. Працівники Першого національного просять українські ЗМІ звернути увагу на ситуацію на телеканалі.

Колишній президент НТКУ Олександр Савенко підтвердив, що японський кредит сумою $13,5 млн взяли 1996 року.

ЗМІ повідомляли, що кредитні кошти мали витрачатися на закупівлю технічного обладнання, яке зараз є вже застарілим.

За словами генерального директора телекомпанії Єгора Бенкендорфа, це питання буде виріше найближчим часом. Згідно з домовленостями частину так званого «японського кредиту» мала сплатити НТКУ за рахунок власних коштів, а частину - Міністерство фінансів в рамках фінансування державних телерадіокомпаній.

«Серед безлічі інших боргів, що дісталися в спадок від моїх попередників, знаходилася і частина кредиту, яка повинна була погашатися за рахунок коштів НТКУ, але протягом усього мого керівництва компанією ми планомірно знаходили кошти для погашення своєї частини кредиту і до кінця 2012 року плануємо погасити її повністю», - запевнив Бенкендорф.

Однак, за його словами виникли непорозуміння з іншою частиною згаданого кредиту, який мала відшкодувати держава.

«Формально схема погашення повинна була б виглядати наступним чином: Мінфін виділяє НТКУ необхідну суму з державного бюджету і вказує, на що саме повинні піти ці кошти, а НТКУ після фактичного отримання цієї суми повертає її назад в державний бюджет. Така схема повернення була спочатку визначена у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України. Замість цього, в результаті непорозуміння, держава через суд фактично повісила другу частину кредиту знову ж на НТКУ, додала до цієї суми пеню і вимагає повернення цих коштів вже найближчим часом», - пояснив гендиректор телекомпанії

Сума, яка може бути стягнена з НТКУ, за його словами, перевищує 23 мільйони гривень. Виділити таку суму НТКУ не може.

«А примусові заходи щодо її стягнення попросту зупинять роботу телекомпанії. Враховуючи, що протягом всіх останніх років ми зустрічали постійну підтримку уряду і Мінфіну зокрема, які допомагали нам у вирішенні практично всіх питань, пов'язаних з діяльністю НТКУ, ми сподіваємося, що дана проблема також вирішиться з максимальним урахуванням наших можливостей», - розповів Бенкендорф.

Як повідомлялось, робота телеканалу "Euronews Україна", редакція якого розташована в Ліоні (Франція), може бути припинена через фінансову заборгованість української сторони.

На сьогодні заборгованість каналу становить 30,5 млн грн, і, на думку експертів, вона навряд чи буде погашена до кінця 2012 року.

Нагадаємо, у квітні Кабінет Міністрів пропонував Верховній Раді збільшити витрати Державного комітету телебачення й радіомовлення на функціонування україномовної версії телеканалу Euronews на 154,6 млн гривень.

Джерело фото: 24tv.ua

До МВС прийшли з бензопилкою (МИРНЕ ЗІБРАННЯ, ВІДЕО)

опубліковано 16 лист. 2012 р., 02:12 office ewgenus

Cьогодні під будівлю Міністерства внутрішніх справ прийшли захисники Биківнянського лісу. Громадські активісти заявляють про вирубку 4-х гектарів зеленої зони у межах Києва.


Учасники акції вимагають від МВС втрутитися і зупинити незаконну забудову у лісі. До входу міністерства організатори протесту принесли гілки з Биківнянського лісу і бензопилку.

За словами організаторів, дозвіл на будівництво у лісі був виданий незаконно. Крім того, його вже анулювали.

Мітингувальники скаржаться на бездіяльність правоохоронців і корумпованість судів.

Як заявляють учасники протесту, знищення лісу будівельники почали 29 жовтня – у ніч після виборів.Джерелоwww.radiosvoboda.org


Захисники Биківнянського лісу <strong>прийшли</strong> під <strong>МВС</strong>

Уряд поки що не знайшов грошей, щоб продовжити мовлення «Euronews Україна» (АДМІНРЕСУРС)

опубліковано 16 лист. 2012 р., 02:08 office ewgenus

Канал залишається збитковим, але його керівництво розраховує на підтримку перших осіб держави


Телеканал «Euronews Україна», редакція якого знаходиться в Ліоні (Франція), може припинити мовлення через фінансову заборгованість української сторони. Про це пише «Коммерсант-Украина» з посиланням на власні джерела у Кабінеті міністрів.

Згідно з угодою між Національною телекомпанією (НТКУ) і Euronews, Україна повинна щорічно здійснювати два платежі: членський внесок і ліцензійний платіж. Як розповіло виданню високопоставлене джерело в Кабміні, ліцензійні гроші йдуть, зокрема, на оплату вартості роботи української редакції у Ліоні, створення контенту і трансляції супутникового каналу. Минулого року Україна здійснила відповідні платежі, однак у цьому році необхідні кошти не були передбачені в бюджеті, і борг може перейти на 2013 рік.

За інформацією видання, вчора, 14 листопада, на засіданні Кабінету міністрів було схвалено лише суму у 112 тис. євро для оплати членського внеску. За інформацією джерела видання, частина платежу була погашена в розмірі близько 20 млн грн, і ще 30,5 млн грн необхідно погасити до кінця року. Якщо це не буде зроблене, то до України можуть бути застосовані санкції, а співробітники редакції «Euronews Україна» можуть не отримати зарплату. Все буде залежати від того, чи домовляться голова координаційної ради українського Euronews Валід Арфуш і генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф з головним офісом компанії.

У коментарі виданню пан Арфуш спростував інформацію про наявність заборгованості: «Існує схема оплати сум, які зазначені в нашому контракті з Euronews. Якісь суми ми оплатимо вчасно, якісь - із затримкою, але глобальної проблеми з українським проектом Euronews немає».

Він додав, що, всупереч планам НТКУ, згідно з якими "Euronews Україна" повинен був стати самоокупним через рік після запуску, канал, як і раніше, працює у збиток і залишається дотаційним. За його словами, затримки з фінансуванням не вплинуть на своєчасність виплати зарплат співробітникам редакції.

«У нас є підтримка уряду і перших осіб держави, і сподіваюся, що до кінця року ці гроші будуть виділені, і ми повністю виплатимо всі борги. Всього для нормальної роботи українського Euronews необхідно близько 50 млн грн на рік, але скільки нам виділить уряд і Мінфін - невідомо», - зазначив перший заступник гендиректора НТКУ з економічних питань Артем Денисов.

Голова комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформації Юрій Стець («Наша Україна-Народна самооборона») вважає, що Кабінету міністрів під силу не допустити закриття української редакції Euronews: «Враховуючи, що зараз кінець року, навряд чи цю проблему встигнуть вирішити голосуванням у парламенті. Однак уряд може перерозподілити кошти з інших бюджетних статей - наприклад, скоротити мільйонні витрати на утримання автопарку Кабміну чи адміністрації президента».

Однак генеральний директор ТРК «Люкс» Роман Андрейко сумнівається у доцільності фінансування «Euronews Україна»: «Ніхто не постраждає, якщо перестане працювати українська редакція Euronews. Частка аудиторії, яку займає «Euronews Україна», складає соті частки відсотка. Вона настільки мала, що дослідницькі компанії навіть не включають її в свої рейтинги».

Нагадаємо, 24 серпня 2012 року почалося цілодобове телемовлення українською мовою на міжнародному новинному каналі Euronews.


Джерело: «Телекритика»
Джерело фото: 1tv.com.ua

1-10 of 994