ГОЛОВНА‎ > ‎

ЗАХОДИ ВПЛИВУ НА ДВК

Метою створення цієї сторінки є підготовка майбутніх членів виборчих комісій, які бажають стати оборонцями прав громадян на чесні вибори. Саме про заходи, які може вжити один член комісії, для недопущення спотворення результатів народного волевиявлення. Автор цієї сторінки хоче поділитися досвідом набутим на місцевих виборах 2010. 


З повагою,
Член дільничної виборчої комісії 2010 

Голова комісії замість оголошувати рішення окружної, дільничної комісії, проміжні і підсумкові результати, відомості актів, під час голосування та підрахунку голосів, відмовчується?

опубліковано 25 лип. 2012 р., 09:41 office ewgenus   [ оновлено 26 лип. 2012 р., 01:15 ]

Якщо він забуває робити оголошення, вчасно нагадайте йому.

У разі, якщо реакція керівництва комісії негативна, зверніть увагу спостерігачів на це порушення Закону України, з вимогою вплинути на голову комісії.

Спостерігачі в свою чергу можуть скласти Акти Про виявлені порушення Закону Україні, що підписується спостерігачем та не менш як двома виборцями, та подавати його до суду; п.9.Ст.78 ЗУ 

  п.9.Ст.78 ЗУ Офіційний  спостерігач  від партії,  кандидата у депутати, громадської організації також має право: 
     1) перебувати на  виборчих  дільницях  під  час  голосування, спостерігати   з  будь-якої  відстані  за  діями  членів  виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично; 
     2) робити  фото-  та  кінозйомки,  аудіо- та відеозаписи,  не порушуючи при цьому таємниці голосування; 
     3) бути  присутнім  при  видачі  виборчих  бюлетенів   членам дільничної   виборчої   комісії,  у  тому  числі  для  організації голосування виборців за  місцем  перебування,  та  при  проведенні такого голосування; 
     4) бути   присутнім  з  дотриманням  вимог  цього  Закону  на засіданнях дільничних та окружних виборчих комісій,  з урахуванням положень,  встановлених частиною третьою статті 34 цього Закону, у 
тому  числі  під  час  підрахунку  голосів  виборців  на  виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування; 
     5) звертатися до відповідної виборчої комісії чи до суду щодо усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення; 
     6) складати акт про  виявлення  порушення  цього  Закону,  що підписується  ним  та не менш як двома виборцями,  які засвідчують факт  цього  порушення,  із  зазначенням  їх  прізвищ,  імен,   по батькові,  місця  проживання та адреси житла,  та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду; 
     7) вживати необхідних  заходів  в  межах  законодавства  щодо припинення  протиправних  дій  під  час  голосування та підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці; 
     8) отримувати  копії   протоколів   про   передачу   виборчих бюлетенів,   про   підрахунок  голосів  і  встановлення  підсумків голосування та  інших  документів  у  випадках,  передбачених  цим Законом; 
     9) реалізовувати  інші  права,  передбачені  цим  Законом для офіційних спостерігачів. 


Щоб члени комісії були завжди в курсі про час і місце засідання, порядок денний, проекти рішень, не пізніше останнього дня перед днем проведення засідання комісії?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 17:28 office ewgenus   [ оновлено 24 лип. 2012 р., 01:13 ]

Вам необхідно постійно нагадувати секретарю та голові комісії про обов’язки покладені на них Законом.  Хоча на шахраїв це не впливає. Ваше головне завдання привернути увагу до порушення закону та залишити як найбільше документів, на підтвердження цього.

Складайте ВИМОГУ за підписом трьох членів комісії "Про порушення присяги керівництвом комісії" Яке згідно п.6. Ст.33 має повідомляти про час і місце проведення засідання та його порядок денний. Комісії повинна розглянути цю ВИМОГУ, але сподіватися на підтримку її не варто, оскільки більшість комісії укомплектована представниками партії влади та сателітів

Тому оформлюйте ОКРЕМУ ДУМКУ з приводу цього рішення і долучайте до протоколу протягом двох днів. Джерело: власний досвід

Додатки: ВИМОГА, ОСОБИСТА ДУМКА

Якщо процедура підрахунку голосів розпочалася до початку засідання комісії, ще під час волевиявлення?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 17:18 office ewgenus   [ оновлено 23 лип. 2012 р., 10:26 ]

Будьте принциповими в усіх питаннях, щодо порядку і методики здійснення процедур голосуванні і підрахунку голосів.  У разі якщо члени комісії не реагують на Ваші зауваження і продовжують порушувати приписи Закону. Приверніть увагу спостерігачів. 


Спостерігач може скласти Акт про виявлені порушення цього Закону, що підписується  ним  та не менш як двома виборцями,  які засвідчують факт  цього  порушення,  із  зазначенням  їх  прізвищ,  імен,   по батькові,  місця  проживання та адреси житла,  та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду; 


Джерело: власний досвід

Додатки: АКТ

Щоб комісія сумлінно поставилася до питання відсутності запису про виборця у списку виборців або неточностей які потребують виправлення?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 17:01 office ewgenus   [ оновлено 23 лип. 2012 р., 10:27 ]

Заява чи скарга виборця до виборчої дільничної комісії має бути прийнята і зареєстрована у порядку встановленому Центральною Виборчою Комісією.


Просто допоможіть скласти заяву виборцю на ім'я голови комісії вкажіть неточності у списку виборців і фактичну інформацією підтверджену документами про виборця. 


Джерело: власний досвід

Додатки: ЗАЯВА

Що робити, якщо під час засідання секретар комісії відсутній або відмовляється виконувати свої обов’язки?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 16:38 office ewgenus   [ оновлено 25 лип. 2012 р., 09:16 ]

Виносьте на засідання питання про обрання секретаря засідання, зі свого складу, який виконуватиме обов'язки секретаря на цьому засіданні. П.2.СТ.35 ЗУ.

Всі зауваження, оголошення, заяви, скарги розглянуті під час засідання мають фіксуватися секретарем комісії у протоколі засідання. Якщо протокол засідання, з якими Ви маєте право ознайомитися і підписати, не містить чогось або взагалі не готовий до початку наступного засідання. Зробіть зауваження секретарю, якщо порушення не виправлено вчасно.

Складайте ВИМОГУ за підтримки трьох членів комісії, комісія має розглянути питання "Про порушенням присяги секретаря комісії (бездіяльність)". Друге позитивне рішення дільничної комісії з цього ж питанню є підставою для окружної комісії припинити повноваження секретаря комісії.

Втім на позитивне рішення не варто розраховувати і змістити керівництво комісії за нині чинним законом буде неможливо. Оскільки це рішення має підтримати 2/3 складу комісії в умовах коли більшість комісії укомплектована представниками партії влади та її сателітів. 

Якщо Ви незадоволені рішенням комісії, оформлюйте ОКРЕМУ ДУМКУ, реєструйте ії і долучайте до протоколу засідання протягом двох днів. Вона стане невід'ємною частиною протоколу і свідчитиме про порушення закону.Джерело: Закон України

Додатки: ВИМОГА, ОКРЕМА ДУМКА

Що робити, якщо під час виїзного голосування, "хворого" виборця немає вдома або в нього відступні документи, що підтверджують його особу?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 16:33 office ewgenus   [ оновлено 24 лип. 2012 р., 01:22 ]

Актів зайвих не буває.   Акт  комісії засвідчує певний факт  або  певну  подію,  виявлені  і  визнані комісією, він має бути підписаний членами виїзної комісії.  Реєстраційні дані цього Акту мають бути внесені до списку виборців, у примітках поруч з прізвищем виборця, щодо якого складений цей Акт.

Не забудьте взяти бланки Актів, форму яких затвердив ЦВКДжерело: власний досвід

Додатки: АКТ

Як перевіряти кількість і достовірність відданих голосів за окрему партію чи кандидата?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 16:26 office ewgenus   [ оновлено 25 лип. 2012 р., 09:26 ]

Якщо у вас виникли підозри, щодо арифметичних здібностей керівництва комісії, чи просто хочете упевнитись у правильності підрахунків.

Для початку Вам слід перевірити кількість голосів порахованих за партію влади, а також відповідність позначок на них. Ну а далі перевіряти інших призерів виборчих перегонів.

Ви маєте право як і інші Члени комісії безперешкодно ознайомлюватися з усіма документами виборчої комісії. П.7,Ст.36 ЗУ

Іншими словами Ви маєте право особисто перевірити кожен бюлетень відданий за ту чи іншу партію, кандидата.Джерело: Закон України

У разі відмови членів комісії дослухатися Ваших зауважень?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 16:11 office ewgenus   [ оновлено 23 лип. 2012 р., 10:49 ]

Ви маєте аргументувати свої вимоги нормами ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про вибори. Краще мати його при собі.Джерело: власний досвід

Додатки: ЗАКОН УКРАЇНИ

Що робити у разі порушення процедури обліку і підрахунку отриманих бюлетенів від окружної комісії?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 16:02 office ewgenus   [ оновлено 25 лип. 2012 р., 10:04 ]

Наприклад кількість бюлетенів підраховують не вголос і не окремо обраним членом комісії, або АКТ Про отримані бюлетенів, спочатку підписується, а вже потім заповнюється.

Зробіть зауваження керівництву комісії, якщо порушення не буде виправлено вчасно. Складайте ВИМОГУ "Про порушення присяги керівництвом комісії", за підписом трьох членів комісії. Комісії повинна її розглянути протягом трьох днів і винести рішення окремою ПОСТАНОВОЮ. Але надій покладати на позитивне рішення не варто. 

Тому оформлюйте і реєструйте ОКРЕМУ ДУМКУ, щодо цієї ПОСТАНОВИ і долучайте до протоколу засідання протягом двох днів. ОКРЕМА ДУМКА члена комісії свідчитиме про порушення Закону України.Джерело: власний досвід

Додатки: АКТ, ВИМОГА, ОКРЕМА ДУМКА, ПОСТАНОВА

У разі якщо більшість дільничної комісії не підтримала Вашу обгрунтовану ВИМОГУ за підписом трьох членів комісії?

опубліковано 6 лип. 2012 р., 15:44 office ewgenus   [ оновлено 24 лип. 2012 р., 04:58 ]

Долучайте Вашу ОКРЕМУ ДУМКУ з приводу цього рішення до протоколу засідання протягом двох днів, яка стане  його  невід'ємною частиною.

Обов'язково зареєструйте її і отримайте копію з підписом секретаря і датою реєстрації.Джерело: власний досвід

Додатки:  ОКРЕМА ДУМКА

1-10 of 24