Росія хоче повністю відрізати Україну від енергоресурсів – Яценюк

опубліковано 27 серп. 2014 р., 11:47 office ewgenus   [ оновлено 27 серп. 2014 р., 11:48 ]
  • Арсеній Яценюк

Путін планує взимку повністю перекрити постачання газу в напрямку України, в тому числі - у транзиті.

Про це, відкриваючи у середу засідання уряду, заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ситуація складна в енергетиці. Ми знаємо про плани Російської Федерації взимку взагалі перекрити транзит - навіть на країни-члени ЄС. І саме для цього їх компаніям дані вказівки максимально закачати газ у сховища на території Європи. Ми знаємо про плани Російської Федерації, мета яких - практично відключити Україну від усіх енергетичних ресурсів», - сказав Яценюк.

Він наголосив, що існує спільна позиція між Європейським Союзом і Україною. Оскільки дії Росії загрожують як глобальній військовій, так і глобальній енергетичній безпеці, Україною було запропоновано чіткий ринковий підхід: або приймається спільний підхід України і Євросоюзу, або ця справа буде тоді вирішуватися виключно Стокгольмським арбітражним судом.

Читайте також: Яценюк запросив німецькі енергокомпанії в Україну

«Нафтогаз України» уже накопичив у своїх підземних сховищах 15 млрд кубометрів газу, також ведеться робота з диверсифікації постачання енергетичного вугілля для зміщення видобутку на зруйнованому сепаратистами Донбасі. На міжнародному рівні відбуваються тристоронні консультації профільних керівників Європейського Союзу, України і Росії, поінформував Прем’єр.


http://www.ukrinform.ua