МЗС Росії взяло під захист газету «Вести», яку в Україні «переслідують»

опубліковано 9 жовт. 2014 р., 10:55 office ewgenus   [ оновлено 9 жовт. 2014 р., 10:55 ]

Міністерство закордонних справ Росії вважає, що в Україні під час передвиборчої кампанії переслідуються українські ЗМІ - зокрема, газета «Вести». Про це сьогодні,  9 жовтня, заявив офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич, передає власний кореспондент «Укрінформу» в Москві.

 «Переслідуються українські ЗМІ, зокрема газета «Вести», яка намагається доносити правду про так звану антитерористичну операцію Києва», - сказав пан Лукашевич.

 Як стверджує представник МЗС РФ, в Україні також лунають погрози фізичною розправою на аресу представників Партії регіонів і Комуністичної партії України.

 «За оцінкою правозахисників на фоні підготовки до парламентських виборів в Україні відбувається грубий затиск будь-яких опозиційних настроїв. Особливо, що стосується діяльності опозиційних партій і політиків. Наприклад, на аресу представників Партії регіонів і Комуністичної партії лунають погрози фізичної розправи. Не зрозуміло, як це взагалі може співвідноситися із заявами українських політиків з тим, що їх країна розділяє європейські цінності», - заявив представник МЗС РФ.

 Нагадаємо, 11 вересня слідчими Головного управління у Києві та Київській області у рамках кримінального провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України за поданням міської прокуратури та на підставі ухвали Печерського районного суду Києва здійснювалися процесуальні дії в офісі «Вестей» і типографії «Мега-поліграф». Зокрема, було проведено обшук та вилучено сервери. Головний редактор «Вестей» Ігор Гужва заявив, що холдинг оскаржуватиме дії міліції та СБУ.

 Варто зазначити, що 1 серпня у газети «Вести» змінився засновник і видавець: замість ТОВ «Вісті мас-медіа» ним стало ТОВ «Інновація і рішення». Про це йдеться у вихідних даних газети. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ТОВ «Інновація і рішення» - нова компанія, зареєстрована 17 червня цього року. Компанія знаходиться за адресою: Київ, вул. Якіра, 10-А. Її власником і керівником (з 5 серпня) є Кошевой Андрій Костянтинович, розмір статутного фонду компанії - 19 млн грн. 

 Ігор Гужва відмовився відповідати на запитання, який стосунок до газети «Вести» має Андрій Кошевой та чи пов'язана зміна структури управління з тим, що рахунки попереднього засновника і видавця - ТОВ «Вісті мас-медіа» - в травні було арештовано податковою.

 22 травня стало відомо, що податкова арештувала рахунок ТОВ «Вісті Мас-Медіа» та рахунок його директора Ігоря Гужви. Податкова міліція заявила, що розслідує причетність ТОВ «Вісті Мас-Медіа» до незаконної конвертаційної діяльності. Водночас холдинг «Мультимедіа інвест груп» (до якого входить газета «Вести) заявив про тиск з боку влади.

 Під час обшуку в офісі редакції газети «Вести» було знайдено 1,5 мільйони гривень готівкою, 313 тисяч гривень було арештовано на рахунку генерального директора ТОВ «Вісті Мас-Медіа» Ігоря Гужви, ще 97 тисяч - на рахунку підприємства ТОВ «Вісті Мас-Медіа». Згодом у податковій пояснили, що в газеті «Вести» проводився обшук, а не планова податкова перевірка, проведення яких було заборонено на час виборчої кампанії.

 Сайт журналістських розслідувань YanukovychLeaks стверджує, що юридичні питання, пов'язані з діяльністю медіахолдингу «Мультимедіа інвест груп», що видає безкоштовну газету «Вести», відносилися до штатних обов'язків юриста групи компаній «СЕПЕК» («ВЕТЕК») Сергія Курченка Анни Ситник.

 Гендиректор ТОВ «Вісті Мас-Медіа» Ігор Гужва заявив, що його компанія працювала відповідно до законодавства та не брала участі у тіньових податкових схемах.

 Водночас Ковпаківський районний суд міста Суми 21 липня засудив мешканця Харкова, який придбав за 100 доларів фіктивне підприємтво «Ледис», яке згодом позичило 93 млн. грн. на діяльність медіахолдингу «Вести»  (ТОВ «Вісті Мас-Медіа») у Києві, генеральним директором і власником якого називає себе Ігор Гужва.

 Генеральний директор ТОВ «Вісті Мас-Медіа» Ігор Гужва так прокоментував для «Української правди» кредит фіктивної фірми «Ледис»: «Ми мали з ними відносини тільки як одержувачі від них фінансової допомоги на поворотній основі. З ким ця компанія контактувала до того, від кого отримувала гроші, я не знаю... Ми цю компанію доступними нам засобами перевірили. На той момент ми не виявили її зв'язків із сумнівними фірмами. Вона не фігурувала в якихось кримінальних виробництвах. Принаймні нам цього виявити не вдалося».

 

«Телекритика»