Ігор Жиденко: Якщо коштів на вибори не буде, то не буде агітації за рахунок держави

опубліковано 5 вер. 2014 р., 21:54 office ewgenus   [ оновлено 5 вер. 2014 р., 21:54 ]

Якщо коштів на позачергові парламентські вибори не буде, то не буде ніякої агітації за державні кошти. Про це сказав член ЦВКІгор Жиденко на розширеній робочій нараді в Держкомтелерадіо 5 вересня.

Член ЦВК зупинився на особливостях політичної агітації на цих виборах. Раніше під час виборів завжди виділявся час телерадіокомпаніями і  проводилася агітація за державні кошти. За його словами цього року, трохи відрізняється порядок надання ефірного часу і визначення обсягу (відповідно до статті 107 закону «Про вибори народних депутатів України»). «Відповідно до п.20 цієї статті під час цього виборчого процесу обсяг ефірного часу в межах державних коштів виділених на агітацію визначається ЦВК на загальнонаціональних ТРК та окружними виборчими комісіями на регіональних ТРК з урахуванням можливостей телерадіоканалів. До 5 жовтня вже повинен бути сформований і надісланий до ЦВК та ОВК попередній розклад ефірного часу. Щоб його скласти, ТРК повинні визначити скільки канали можуть надати часу за державні кошти в межах з 19.00 до 22.00», – сказав Ігор Жиденко.

Він також повідомив, що вже не обов’язково виділяти по 20 чи 60 хвилин мажоритарникам. Телерадіокомпанія може поділити той час, який може виділити на кандидатів, зареєстрованих у тому чи іншому окрузі (партіям більше часу, кандидатам-мажоритарникам трохи менше). Жиденко попросив керівників ТРК надавати не менше 5 хвилин кожному кандидату.

Ігор Жиденко чітко пояснив, що спочатку ЦВК разом з ОВК ухвалять постанову про обсяг ефірного часу, з урахуванням можливостей ТРК, потім буде складено разом з ТРК розклад, а потім буде проведено жеребкування, яке згідно з законодавством проводиться до 10 жовтня. Він попросив раніше планувати графік і разом з ОВК обговорювати, який може бути розклад. «Якщо ми проведемо жеребкування раніше, то буде більше можливостей надати ефірний час для агітації», – сказав він.

«Вибори та ЗМІ»