ПРОГРАМИ І ОБІЦЯНКИ НА ВИБОРАХ 2014


РНБО: Не виключені масштабні провокації з російської сторони для введення так званих «миротворців» (ПРЯМА МОВА)

опубліковано 9 лист. 2014 р., 23:29 office ewgenus   [ оновлено 9 лист. 2014 р., 23:29 ]

За повідомленням речника Інформаційно-аналітичного центру РНБО, Андрія Лисенка, ситуація у зоні проведення АТО залишається не простою. За минулу добу загинуло 3 українських військових й 13 поранено. Також не виключені масштабні провокації з російської сторони для введення так званих «миротворців».

Президент Чехії хоче, щоб я змирився з анексією Криму – Джемілєв

опубліковано 7 лист. 2014 р., 22:56 office ewgenus   [ оновлено 7 лист. 2014 р., 22:57 ]

Прага – У багатьох велелюдних місцях чеської столиці з’явилися великі кольорові білборди з фотографією лідера кримськотатарського народу і колишнього лідера меджлісу Мустафи Джемілєва, якому влада Росії заборонила в’їзд до Криму після анексії півострова раніше цього року. На білбордах, розвішених у Празі, колишній довголітній радянський дисидент Джемілєв критикує проросійську політику чеського президента Мілоша Земана – зокрема його заяви про потребу визнати реалії і змиритися з окупацією і анексією Криму Москвою.

Поряд із зображенням в перекладі на чеську приведені слова Джемілєва: «За публічну незгоду з радянською окупацією Чехословаччини в 1968 році я був на три роки позбавлений волі. Сьогодні президент Чеської Республіки хоче, щоб я змирився з анексією Криму».

Історія встановлення білбордів відображає зусилля низки людей – чехів та українців, які не змирились з окупацією Криму Росією і російською агресією на Сході України і прагнуть донести цю правду чехам.

Все почалось з Мустафи Джемілєва, зокрема, його думки про окупацію Чехословаччини в серпні 1968 року, коли Кремлем було розчавлено «празьку весну». Джемілєву ті події дали підставу провести аналогії з захопленням Криму Росією в березні цього року, розповіла Радіо Свобода чеська україністка Ленка Віхова.
Президент Земан своїм висловлюванням травмував кримський народ
Ленка Віхова

«Я взяла цитату Мустафи Джемілєва, переклала її на чеську мову і поставила на Фейсбук, аби чеські друзі, журналісти, політики просто змогли це побачити. Властиво, президент Земан своїм висловлюванням більше травмував кримський народ, який завжди вважав, що він був жертвою сильніших і жертвою несправедливості. Тут важлива й інша річ: не завжди найбільша вина падає на агресора, але так само на колаборантів, які з ним співпрацюють», – каже Віхова.

Ленка Віхова прагнула поширити думку Мустафи Джемілєва передусім серед чеських журналістів, але вийшло так, що однією з перших її прочитала на Фейсбуці Аля Шандра – дизайнер з агентства Євромайдан-Прес у Києві.

Радіо Свобода вона розповіла, що коли прочитали, як Мустафа Джемілєв пише про те, як президент Чехії закликає змиритися з анексією Криму, то «вирішили зробити інфографіку і поширити її на нашій сторінці».


Після того, як зображення із фотографією лідера кримськотатарського народу і його цитатою про Крим і Земана розійшлося в інтернеті, розповідає Аля Шандра, до киян звернулися люди з Чехії й попросили фотографію, щоб створити плакат у Празі.

«Була ідея, щоб провести паралелі між окупацією Чехословаччини і окупацією Криму. Ці паралелі дуже-дуже гарно прослідковуються і на них звертають увагу всі, окрім чеського президента», – сказала Аля Шандра.

А в тому, що графіка була успішною, що українсько-чеська співпраця досягла мети, свідчать великі білборди у Празі, які привертають увагу перехожих.


Pосійські війська наближаються до кордону з Україною – генсекретар НАТО (ПРЯМА МОВА)

опубліковано 5 лист. 2014 р., 07:56 office ewgenus   [ оновлено 5 лист. 2014 р., 07:56 ]

Помічена останніми місяцями втричі більша активність вторгнення російських військово-повітряних сил у євроатлантичний повітряний простір, на думку генсекретаря НАТО Йєнс Столтенберга, це ніщо інше, як «демонстрація своєї потужності». Голова Північноатлантичного альянсу відмовляється вгадувати, які ще цілі переслідує Кремль, однак, каже він, «НАТО робить свою роботу: моніторить та перехоплює ці літаки». (Відео Reuters)


У Держдумі Росії визнають «вибори» в «ДНР» і «ЛНР»

опубліковано 3 лист. 2014 р., 23:17 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 23:18 ]

Віце-спікер Держдуми, член фракції «Єдина Росія» Сергій ЖелезнякУ Держдумі визнають підсумки незаконних «виборів», що тривали у неділю на контрольованій бойовикам частині територій Донецької і Луганської областей. Про це заявив віце-спікер Держдуми, член фракції «Єдина Росія» Сергій Железняк.

Він також заявив, що Росія вимагає від міжнародної спільноти «поважати волю жителів Донбасу та Луганська, переконливо підтверджену результатами референдуму, що відбувся 11 травня і дня голосування 2 листопада».

Сергій Железняк додав, що недільні «вибори» «принципово посилюють можливості «ДНР» і «ЛНР» у сфері міжнародної політичної й економічної співпраці з Росією».

Україна – як і США і ЄС – не визнає недільні «вибори» бойовиків. СБУ вже порушила кримінальну справу за підсумками недільного «голосування».


Росія готується вводити в Україну вже шостий «гумконвой»

опубліковано 3 лист. 2014 р., 23:05 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 23:06 ]

Міністерство надзвичайних ситуацій Росії готує в Ростовській області чергову колону з «гуманітарною допомогою» для Донецька й Луганська, заявив сьогодні чільний посадовець міністерства Олег Воронов. За його словами, які наводить російське агентство «Тасс», автомобілі цієї колони нині вже завантажують. Посадовець заявив, що «гуманітарна допомога», яку формують «на запит влади Донецька і Луганська», складатиметься з медикаментів і пального. Раніше Росія вже п’ять разів вводила в захоплені сепаратистами й російськими військами території в частині Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста й на порушення міжнародних норм. Зокрема, попередні дві такі колони були доставлені вчора, 2 листопада, а перед тим 31 жовтня. І в Україні, і у світі різко критикували такі дії Росії.


Сепаратисти хочуть від Києва «особливого статусу»

опубліковано 3 лист. 2014 р., 23:03 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 23:03 ]

Ватажки сепаратистів зі збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР» оприлюднили сьогодні спільну заяву з закликом до Києва визнати «особливий статус» захоплених ними територій на Сході України і «продовження рівноправного діалогу» з їхніми «обраними керівниками». При цьому вони стверджують, що «будуть дотримуватися духу мінських переговорів, але ґрунтуватися на своїх власних «переговорних позиціях», що їх сепаратисти, за їхніми словами, передавали київській владі ще 1 вересня. При цьому вони також твердять, що влада України прийняла ці умови, а саме визнання особливого статусу і створення умов для «вільних виборів керівників і депутатів «народних республік». Як заявляють автори заяви, Україна «порушила домовленості, спотворивши узгоджену редакцію закону про особливий статус Донбасу» – зокрема, тим, що не визначила в законі, на які райони поширюється «особливий статус». Заява ухвалена за результатами «виборів», що їх сепаратисти провели вчора на захоплених територіях, усупереч результатам мінських переговорів. Ті результати, підписані і представниками сепаратистів, зокрема, «мінський протокол» від 5 вересня, прямо визначають: «Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Цей закон, який не передбачає для захоплених районів ніякого особливого статусу, а лише тимчасовий особливий порядок самоврядування, призначив такі вибори на 7 грудня. Ніяких інших домовленостей із приводу таких виборів на переговорах у Мінську, всупереч заяві сепаратистів, не ухвалювали. Раніше сьогодні президент Петро Порошенко заявив, що ініціюватиме скасування закону про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей через те, що сепаратисти своїми «виборами» унеможливили його виконання. Водночас голова держави сказав, що для цих районів можуть запропонувати новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування, за умови повернення всіх сторін до виконання «мінського протоколу» – «в разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном і зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада».


Москаль: «Завтра ми можемо отримати Придністров’я-2»

опубліковано 3 лист. 2014 р., 01:59 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 01:59 ]

Незаконні «вибори» на Донбасі можуть призвести до створення «Придністров’я-2». Таку думку в ефірі «Громадського» телебачення висловив голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. Він розповів, що угрупованням «ЛНР» були ухвалені так звані «закони про вибори глави республіки, депутатів народної ради й центральну виборчу комісію», було надруковано один мільйон бюлетенів, планують відкрити 90 виборчих дільниць. «Там точиться боротьба між «партією війни» й «партією миру». Хоча «партії миру» дуже мало, більшість людей налаштовані на подальші воєнні дії. Хто переможе: чи «партія війни», чи «партія миру», яка налаштована на переговори хоча б по тому, що у нас спільний газ, спільна вода, спільна електрика, спільний хліб і продукти харчування?» – сказав Москаль. Він також повідомив, що Росія дозволила відкрити організаторам незаконних «виборів» дільниці у своїх Воронезькій та Ростовській областях. «На мій погляд, ситуація дуже тривожна, прапор вони вже мають, герб мають, гімн мають, завтра будуть мати «народну раду» як «парламент» і будуть мати главу «ЛНР», – сказав голова ОДА. На думку, Геннадія Москаля відбувається узаконення самопроголошеної, так званої «Луганської народної республіки», що, на думку України, є терористичним збройним угрупованням. «У мене нема сумніву, що Росія визнає «вибори», за нею – Венесуела, Північна Корея, Нікарагуа. Вони не виконали ні перші, ні другі Мінські домовленості, зате вони продовжують тримати нас у напрузі», – додав він. Геннадій Москаль також поскаржився, що на управління капітального будівництва Луганської ОДА сьогодні – нуль, тобто держава не виділяє коштів на відновлення визволених територій. «Я вважаю, що вибори пройшли, й уряд мав би до цього питання підійти інакше. Люди питають: дайте шифер, дайте скло, дайте компенсацію за знищений будинок. З чого я буду брати кредити? Що я покладу в заставу?» – сказав Москаль. 2 листопада мають відбутися незаконні «вибори» так званих «глав» та «парламентів» угруповань «ДНР» і «ЛНР». Україна, ЄС та США заявили про те, що їхнє проведення суперечить Мінським домовленостям, оскільки ті передбачають, що вибори мають відбутися відповідно до українського законодавства. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що, на думку Росії, ці вибори відповідають Мінському протоколу і його країна визнає їхні результати.


Росія своїми «гумконвоями» продовжує курс на подальшу ескалацію – МЗС

опубліковано 3 лист. 2014 р., 01:44 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 01:44 ]

Провокативні дії Росії, яка перемістила в неділю через державний кордон України черговий так званий «гуманітарний конвой», є свідченням продовження курсу Росії на подальшу ескалацію ситуації на сході України, заявляють у Міністерстві закордонних справ. МЗС звертає увагу, що введення ще одного «конвою» було здійснено без запиту щодо отримання офіційної згоди української сторони, без здійснення компетентними органами України необхідних процедур прикордонного і митного контролю, без погодження з Міжнародним комітетом Червоного Хреста і супроводження вантажу його представниками, всупереч усталеній міжнародній практиці, а також із порушенням національного законодавства України та раніше досягнутих домовленостей. Міністерство висловлює рішучий протест «у зв’язку з незаконними діями Росії, грубим порушенням державного кордону, втручанням у внутрішні справи України шляхом підтримки терористичних угруповань, які діють на Донбасі», мовиться в заяві. У неділю вранці Росія протизаконно ввела в захоплені сепаратистами й російськими військами території в частині Донбасу вже п’яту автоколону з невідомим вантажем, яку вона називає «гуманітарним конвоєм». Як повідомляли в РНБО, українські прикордонники і митники, які тимчасово перебувають у пункті пропуску «Донецьк» у Ростовській області Росії, участі в оформленні вантажу не брали, бо офіційних повідомлень від російської сторони щодо намірів надати гуманітарний вантаж не надходило.   Попередні вантажі Росія так само вводила в Україну на порушення міжнародних норм і міждержавних домовленостей.


ЄС: «вибори» сепаратистів – нова перешкода на шляху до миру в Україні

опубліковано 3 лист. 2014 р., 01:34 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 01:34 ]

«Вибори», проведені сепаратистами на Донеччині й Луганщині, є новою перешкодою на шляху до миру в Україні, заявила в неділю ввечері новий верховний представник Європейського союзу з закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні. Ці «вибори» незаконні і нелегітимні й суперечать букві й духові «мінських домовленостей» про врегулювання на Сході України, і Євросоюз не визнає їх, повторила вона позицію ЄС. Як мовиться в її заяві, саме позачергові місцеві вибори, проведені відповідно до українського законодавства, як то передбачають «мінські домовленості», є «законним і легітимним способом відновити демократичний мандат місцевої влади в цих частинах України». Моґеріні закликала всі сторони зробити все, щоб провести саме такі вибори. За її словами, для миру потрібні політична добра воля. Чільний посадовець ЄС висловила сподівання, що всі сторони підтвердять свою відданість «мінським домовленостям». Тим часом за лічені хвилини до її заяви в Москві Міністерство закордонних справ Росії заявило, що «поважає волевиявлення мешканців Південного Сходу» України і що «обрані представники отримали мандат для вирішення практичних завдань щодо відновлення нормального життя в регіонах». МЗС Росії також заявляє, що «надзвичайно важливо піти на активні кроки до налагодження стійкого діалогу між центральною українською владою і представниками Донбасу в руслі досягнених у Мінську домовленостей». У неділю сепаратисти збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР» провели протизаконні «вибори» на захоплених ними територіях, які, всупереч твердженням представників Росії, прямо суперечать досягненим у Мінську у вересні домовленостям. Представники світової спільноти, від генерального секретаря ООН до керівників міждержавних об’єднань і чільних посадовців провідних держав світу та інших західних політиків, а також України багато разів застерігали Росію від визнання цих «виборів», що стало б черговим підривом «мінських домовленостей». Із боку ЄС лунали, зокрема, й попередження, що визнання незаконних «виборів» може призвести й до нових санкцій проти Росії.


«Переможець виборів голови ДНР» хоче «діалогу з Києвом»

опубліковано 3 лист. 2014 р., 01:32 office ewgenus   [ оновлено 3 лист. 2014 р., 01:33 ]

Один із чільних ватажків угруповання «ДНР» Олександр Захарченко, який називає себе його «прем’єр-міністром», заявив у неділю, що його угруповання готове до «діалогу з Києвом», але чекає від влади України «адекватних дій». Захарченко, який із великим відривом «перемагає на виборах голови ДНР», також стверджує, ніби ці «вибори» «не суперечать» «мінським домовленостям». «У Мінську ми підписали документ про те, що зможемо провести на нашій землі вільні вибори. Ніякої дати там не було, ніяких форматів… У «мінському меморандумі» – я його підписував і я його читав – не вказано чітко, що це має бути саме за українським законодавством. Такого там немає», – наводить слова Захарченка з українського Донецька російське агентство «Інтерфакс». У неділю сепаратисти збройних угруповань «ДНР» і «ЛНР», які Україна визнала терористичними, провели протизаконні «вибори» на захоплених ними територіях. Це прямо суперечать досягненим у Мінську у вересні домовленостям, які підписав і Захарченко. І Київ, і численні чільні представники світової спільноти, від генерального секретаря ООН до керівників міждержавних об’єднань і чільних посадовців провідних держав світу та інших західних політиків, багато разів заявляли, що не визнають цих «виборів», які підривають «мінські домовленості». Натомість у Москві дають знати, що визнають їх. У «мінському меморандумі» від 19 вересня про вибори взагалі не йдеться – він стосується тільки принципів припинення застосування зброї. Порядок виборів визначений у «мінському протоколі» від 5 вересня, в якому чітко мовиться: «Забезпечити проведення дострокових місцевих виборів відповідно до Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей». Цей закон призначив такі вибори на 7 грудня.


1-10 of 127