Понад 47% українців не знають жодного кандидата в депутати на своєму окрузі

опубліковано 22 жовт. 2014 р., 06:19 office ewgenus   [ оновлено 22 жовт. 2014 р., 06:20 ]
Тиждень.uaУсіх кандидатів у депутати на своєму окрузі вивчили тільки 5% українців.

Майже половина громадян взагалі не цікавляться виборами до парламенту на одномандатних виборчих округах, де вони зареєстровані. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" та Київським міжнародним інститутом соціології, про які повідомили під час прес-конференції.

Серед тих, хто збирається йти на вибори, усіх кандидатів на своєму окрузі знають 5%, багатьох – 12%, кількох основних – 23%. Лише одного кандидата, за якого будуть голосувати, – 6%. Водночас, 47% респондентів не знають нікого з кандидатів.

За результатами опитування, остаточно визначилися з голосуванням за кандидата у своєму виборчому окрузі 16% виборців, ще 18% загалом визначилися, але їхнє рішення не остаточне, 55% – ще взагалі не вирішили.

"Тільки 3% населення зазначили, що на їхніх округах кандидати роздавали продуктові пайки та інші подарунки", – сказано у результатах в дослідження і уточнюється, що на виборах 2012 року цей показник становив 10%.

Опитування проводили з 9 по 18 жовтня в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім Криму. В період дослідження не було можливості провести опитування в Луганську. Всього було опитано 2025 респондентів, похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Нагадаємо, за результатами досліджень до наступного парламенту проходять щонайменше чотириполітсили.

Як відомо, в Україні 26 жовтня відбудуться дострокові парламентські вибори. ЦВК утворила 213 окружних виборчих комісій. Загальна чисельність мажоритарних округів - 225, 12 з яких припадають на Крим.

Також повідомлялося, що у день виборів проведуть три екзит-поли.


Інтерфакс-Україна