Нардеп Олесь Доній закликав журналістів та політиків «захистити “Шустер live”»

опубліковано 8 жовт. 2014 р., 01:04 office ewgenus   [ оновлено 8 жовт. 2014 р., 01:04 ]

Представник фракції «Суверенна європейська Україна», народний депутат України Олесь Доній висловив занепокоєння можливим вилученням програми «Шустер live» з ефіру Першого національного. Про це він заявив сьогодні, 7 жовтня, під час позачергового засідання Верховної Ради, повідомляє «Укрінформ».

 «Я ніколи не думав, що мені доведеться захищати за часів після Майдану інформаційну програму. Я занепокоєний тим, що УТ-1 намагаються викинути програму Шустера, до якого може ставитися хто і як завгодно, але це одна з найбільших програм. І в період виборів виключати одну з найбільших інформаційних програм - це, перепрошую, якраз боротьба зі свободою слова, а не навпаки», - зазначив Олесь Доній.

 При цьому нардеп висловив переконання, що на захист програми «Шустер live» повинні встати всі журналісти та політики.

 Нагадаємо, 3 жовтня під час випуску «Шустер live» Савік Шустер у прямому ефірі Першого національного заявив прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, що керівник НТКУ Зураб Аласанія «починає закривати ефіри програми незважаючи на контракт, укладений до 1 січня». Пан Аласанія в свою чергу назвав заяву ведучого «шантажем в прямому ефірі» і зазначив, що з 6 жовтня програми «Шустер live», «Слідство.інфо», «Про головне» та «Національні дебати» дійсно або випадуть з ефіру, або скоротять хронометраж відповідно до закону «Про вибори». Згідно з ним НТКУ зобов'язана розпочати розміщувати в ефірі рекламу кандидатів у депутати Верховної Ради.

 6 жовтня Зураб Аласанія анонсував зміни сітки мовлення на Першому національному у період проведення позачергових парламентських виборів. Відповідно до змін, програма «Шустер live» не була вилучена з ефіру. «З 6 жовтня програма переміщається на більш пізній час, 21.40, а з 13 жовтня - на ранковий прайм, 9.30. Час виходу п'ятничних програм не змінюється», - повідомив пан Аласанія.

 Як писав сайт «Вибори і ЗМІ», Національною телекомпанією України (НТКУ) і Національною радіокомпанією України (НРКУ) надаватиметься ефірний час за рахунок держбюджету політичним партіям, які беруть участь у позачергових виборах народних депутатів України. Згідно жеребкування, першим отримає ефірний час на Першому національному «Правий сектор», за ним ефір буде надано Радикальній партії Олега Ляшка. ВО «Свобода» іде п'ятою у цьому переліку, «Батьківщина» - сьомою, Блок Петра Порошенка - дев'ятнадцятим.

 Нагадаємо, свої оцінки окремих випусків та  формату «Шустер live» автори «Телекритики» висловили у таких публікаціях, як «"Шустер live: "Маніпуляції крадькома"»"Шустер live": піар в одні ворота»,«Кандидати у президенти в "Шустер live": презентація замість дискусії», «"Шустер live": замістити не можна залишити» та інших.

 

«Телекритика»