Михайло Поплавський подав до суду на газету «101 округ» і хоче стягнути 5 000 гривень за завдану моральну шкоду

опубліковано 16 жовт. 2014 р., 08:59 office ewgenus   [ оновлено 16 жовт. 2014 р., 09:00 ]
Народний депутат і кандидат в народні депутати по 101-му виборчому округу Михайло Поплавський подав на газету «101-й округ» до суду одразу чотири позови за нібито неправдиві матеріали, опубліковані у ній. Цю інформацію «Телекритиці» підтвердив головний редактор газети Сергій Піддубний.

За словами Піддубного, спочатку позивач вимагав визнати деякі надруковані газетою відомості недостовірними. Але 16 жовтня ні позивач, ні його представник в суд не явилися, каже головний редактор. «А коли вже розпочався розгляд першої справи, від позивача надійшло клопотання про те, щоб залишити позов без розгляду. Однак радіти газетярам рано. Того ж дня в суді їм було вручено повістки на два суди за позовом М. Поплавського за аналогічними справами на 27 жовтня, але вже про захист честі та гідності з проханням стягнути з редакції газети “101-й округ” на користь позивача завдану йому моральну шкоду в сумі 5000 грн. В суді попередили, що, крім цих двох позовних заяв, з такими ж самими клопотаннями і від того самого позивача є ще дві», – зазначив Сергій Піддубний.

За словами головного редактора, пан Поплавський звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати відомості, розповсюджені та поширені в обласній громадсько-політичній газеті «101-й округ» в особі редактора Піддубного С. В. та засновника Піддубного В. С. від 09.10.2014 року за № 14 (20) на першій сторінці газети під заголовком «Чи вдасться Михайлу Поплавському знову підкорити 101 округ?», а саме: «Мені та моїм сусідам минулої суботи вклали в хвіртку по спецвипуску районної газети з передвиборною агітацією кандидата в народні депутати Михайла Поплавського. Якщо коротко то суть всіх тих матеріалів така сама, що й була тоді, коли він висувався і нардепи по нашому окрузі років десять тому. Тому шукав відповіді на одне питання: як пояснює чи виправдовує Михайло Михайлович своє голосування за так звані закони 16 січня, за яким обмежувались свободи українців узаконювалась диктатура правоохоронних органів?..» такими, що мають недостовірний та наклепницький характер про Поплавського Михайла Михайловича кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №101 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Також, стверджує Піддубний, позивач звернувся до суду із зазначеною позовною заявою і просить, визнати відомості, розповсюджені та поширені в газеті «101-й округ» від 09.10.2014 року за №14 (20) на другій сторінці газети під заголовком «За що голосував 16 січня Поплавський і до чого це привело», а саме: «Нагадаємо, до прийняття їх також приклав руку нинішній народний депутат України Михайло Поплавський. Чи можемо, чи маємо право знову дозволити вершити долю України і в наступному складі Верховної ради , куди знову рветься? Ні в якому разі. Вистачить того горя, що приніс він та інші депутати від ПР, КГ1У своєю безпринципністю в січні цього року» такими, що мають недостовірний та наклепницький характер.

Окрім того, за інформацією Сергія Піддубного, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати відомості, розповсюджені та поширені за підписами та від імені громадської організації «Ультрас Черкаси», в особі Майорова Даниїла Андрійовича, Черкаської обласної організації партії «Всеукраїнське Об’єднання «Батьківщина», в особі голови Бондаренко Анатолія Васильовича, громадської організації «Автомайдан-Черкаси», в особі Сергія Яковенко, громадської організації «Громадський рух «ЧЕСНО», в особі Вікторії Феофілової в газеті «101-й округ» від 09.10.2014 року за №14 (20) на першій сторінці газети «Перед тим як обирати депутата, пересвідчіться у тому, що живуть вони поруч з вами, а не за 2-метровим парканом у міні Межигір’ї, а саме: «Не продайте свою честь і свій голос», а саме: «Звернення черкащан до кіровоградців!» такими, що мають завідомо недостовірний та наклепницький характер.І вчетверте Поплавський звернувся до суду з позовною заявою, в якій просив визнати відомості, розповсюджені та поширені в газеті «101-й округ» від 09.10.2014 року за №14 (20) на першій сторінці газети під заголовком «Боротьба у фарбах і кольорах», а саме «В ніч з 4 на 5 жовтня в Голованівську невідомі зіпсували двосторонній агітаційний білборд кандидата в народні депутата, діючого нардепа Михайла Поплавського, на якому було розміщено портрет кандидата та гасла червоною фарбою. Його пописали чорною фарбою, а в правому куті намалювали невеликі прямокутники в кольорах українського прапора» такими, що мають недостовірний характер, зазначив Сергій Піддубний.

«Телекритика» направила Михайлу Поплавському запит з проханням прокоментувати ситуацію.

«Вибори та ЗМІ»
Фото www.vulyk.ua