Експерт: нові політсили активістів Майдану мають мінімальні шанси потрапити до ВР

опубліковано 29 серп. 2014 р., 12:01 office ewgenus   [ оновлено 29 серп. 2014 р., 12:01 ]
Тиждень.uaШанси самостійно обратися до ВР у представників нових політичних сил, що створені громадськими активістами Майдану, мінімальні. Про це у своєму матеріалі для "Українського тижня" пише Олесь Олексієнко.

"Наразі немає свіжих соціологічних опитувань, які давали б уявлення про те, як змінилися електоральні симпатії громадян протягом літа. Однак за даними дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку липня, 23% респондентів (з-поміж тих, хто взяв би участь у виборах) проголосували б за «Солідарність», 13% – за Радикальну партію Ляшка, 11% – за «Батьківщину», 7% – за УДАР, 5% – за «Громадянську позицію» Анатолія Гриценка. По 4% набрали б ВО «Свобода» та КПУ, приблизно по 3% – «Сильна Україна», Партія регіонів та «Фронт змін». Об’єднання «Коло народної довіри» Ольги Богомолець, «Правий сектор» та «Самопомiч» львівського мера Андрія Садового набрали б від 1–2% кожна, Демократичний альянс та «Нове життя» Лесі Оробець – по 0,3%", - пише Олексієнко.

"Тож за пропорційними списками вони (політсили активістів Майдану) могли б туди пройти тільки двома шляхами: об’єднатися у квазіблок (оскільки блоки не дозволені) на основі однієї з партій або увійти до списку котроїсь із прохідних чи бодай потенційно прохідних політичних сил («Солідарність», УДАР, «Батьківщина», «Громадянська позиція»). Останні будуть у цьому зацікавлені з погляду презентації себе як таких, що «ведуть у Верховну Раду нові обличчя», і, найімовірніше, запропонують громадським активістам частину місць у своїх списках та навіть перших п’ятірках", - додає Олексієнко.

Більше читайте у матеріалі Олеся Олексієнка "Без ілюзій" у №35 "Українського тижня".
Тиждень.ua