127 нардепів, які підтримали "закони 16 січня" обираються до нової Ради (ІНФОГРАФІКА)

опубліковано 2 жовт. 2014 р., 11:41 office ewgenus   [ оновлено 2 жовт. 2014 р., 11:48 ]
Більшість із них висунули кандидатури на мажоритарних округах.

127 депутатів Верховної Ради, які 16 січня підтримали закони Віктора Януковича про обмеження низки прав людини, висунули кандидатури на дострокових виборах до парламенту 26 жовтня. Про це йдеться у результатах аналізу громадянського руху "Чесно".

39 з цих осіб балотуються за списками партій, а 88 висунули кандидатури у мажоритарних округах.

Найбільше тих, хто підтримав "закони Януковича про диктатуру" у списку "Опозиційного блоку" – 15. 13 таких кандидатів у списках Компартії, а по списку "Сильної України" Сергія Тігіпка обираються 11 осіб.Серед 88 кандидатів, які голосували за "закони про диктатуру" і висуваються в одномандатних виборчих округах, два кандидати висунені Компартією, один кандидат висунений Блоком Петра Порошенка.

Решта 85 кандидатів – самовисуванці.

Найбільше таких кандидатів балотується у Харківській області – 13. На другому місці Дніпропетровська – 11 кандидатів, у Донецькій області – дев'ять, у Запорізькій – сім, у Луганській, Одеській та Черкаській – по п'ять.Рух "Чесно" ґрунтує аналіз на інформації про поіменне голосування за законопроект №3879, розміщеній на офіційному сайті Верховної Ради. Окрім того, кандидатами, які голосували за "диктаторський закон" 16 січня, вважають в тому числі й тих депутатів, які пізніше написали заяву "про відкликання голосу".

Нагадаємо, 16 січня тодішня більшість ухвалила закони, що обмежують права мітингувальників та дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".

Наступного дня президент Віктор Янукович підписав 10 законів, прийнятих 16 січня Радою.

19 січня у центрі Києва почалися масові сутички мітингувальників з міліцією, які призвели до перших випадків загибелі активістів під час протестів на Майдані
Чесно