В Україні посилили відповідальність за порушення виборчих прав громадян

опубліковано 14 жовт. 2014 р., 02:13 office ewgenus   [ оновлено 14 жовт. 2014 р., 02:13 ]
Тиждень.ua233 нардепи підтримали законопроект за реєстраційним номером 4741.

14 жовтня український парламент прийняв рішення про внесення змін до ККУ щодо порушення виборчих прав громадян, відповідно до законопроекту № 4741. За відповідне рішення проголосували 233 депутати.

Як зазначив голова Верховної Ради Олександр Турчинов, законом запроваджується кримінальна відповідальність «за будь-яку спробу сфальшувати вибори в округах і вплинути на волю наших виборців».

«Це принципові відмінності, які відбулися в нашій країні», - наголосив керівник парламенту.

Законом, зокрема, підвищено санкції за окремі правопорушення, насамперед вчинені за змовою з членом виборчої комісії (комісії з референдуму) та групою осіб.

Документом у новій редакції викладено статтю 158 про надання неправдивих відомостей або фальсифікацію виборчих документів, а також статтю 1581 про незаконне використання виборчого бюлетеня.

Законом також у новій редакції викладено статтю 160 про підкуп виборця, згідно з якою "прийняття пропозиції, обіцянки або одержання виборцем, учасником референдуму для себе чи третьої особи неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов'язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу (відмова від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці (дільниці референдуму) більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня (бюлетеня для голосування на референдумі) іншій особі) - карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Тиждень.ua