Розпочато серію тренінгів для виборців Черкащини

опубліковано 29 вер. 2014 р., 00:31 office ewgenus   [ оновлено 29 вер. 2014 р., 00:31 ]
Черкаський осередок ОПОРИ розпочав серію тренінгів, присвячену виборчим питанням. Так, 23 і 24 вересня представники громадських організацій, ініціатив і просто активні жителі м.Шполи та м.Сміли мали можливість з’ясувати, які ж інструменти та механізми вони можуть використовувати для боротьби із фальсифікаціями та порушеннями під час виборчого процесу.

Тренери розповіли про найтиповіші порушення виборчого законодавства у Черкаській області. Найпоширенішими в регіоні є порушення ведення агітації, не надання можливості виборцю ознайомитися із попереднім списком виборців, порушення вимог щодо обладнання приміщень для голосування, присутність інших осіб під час заповнення виборчого бюлетеня у кабінці та інші.

Після цього було з’ясовано, яка ж роль кожного громадянина у запобіганні порушень під час виборчого процесу та яким чином можна мінімізувати їх. Учасникам було пояснено, як ідентифікувати та зафіксувати порушення, скласти акт, скаргу чи позовну заяву. Окрім цього, активісти ОПОРИ закликали усіх бути небайдужими виборцями й реагувати на побачені порушення, як мінімум шляхом повідомлення правоохоронним органам на гарячу лінію, журналістам і спостерігачам.

Варто зауважити, що учасники тренінгу в Шполі були здивовані тим, що більшість виборчих заходів і дій, які вони до цього бачили у своєму місті, виявляється є порушенням норм Закону. Смілян здебільшого зацікавило те, яким чином кандидата-порушника можна притягнути до відповідальності й позбавити права бути у виборчому бюлетені.

Подібні заходи ОПОРА проведе ще у м. Кам’янка (30 вересня) та м. Черкаси. А 14 жовтня відбудеться тренінг для черкаських журналістів, які висвітлюють виборчу тематику. На цей захід запрошено журналіста та телеведучого Андрія Сайчука. Також у жовтні заплановано тренінг і для студентів.

Заходи проводяться за фінансової підтримки Європейської Комісії в рамках спільного проекту ОПОРИ, European Platform for Democratic Elections та КВУ.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Марина Макуха,
0631996820
makukha.maryna@gmail.com