Долучайтеся до проекту з контролю чесних виборів - Очі України

опубліковано 22 жовт. 2014 р., 01:50 office ewgenus   [ оновлено 22 жовт. 2014 р., 01:50 ]

Заходьте на сайт opir.org . Тут ви можете відстежувати порушення, що відбуваються під час виборів в прямому ефірі. Користуйтесь мапою для відстежування порушень, що відбуваються поруч з Вами та за можливості перешкоджайте. Якщо Ви наглядач, журналіст або просто громадянин, котрий піде голосувати - встановіть наші додатки на смартфони, котрі допоможуть оперативно повідомити про порушення. Посилання на завантаження додатків Знаходиться праворуч в інтерфейсі сайту опір.орг.

Після встановлення додатку потрібно зайти в систему через синхронізацію з Фейсбуком або Вконтакті. Перебуваючи на дільниці натисніть центральну кнопку аби додати інформацію про порушення. Додаток автоматично визначить дільницю на якій Ви знаходитесь. Якщо поблизу є ще одна дільниця - уточніть саме свою натиснувши на кнопочку геолокації. Ви Маєте можливість додати повідомлення про порушення у текстовому вигляді, прикріпити фотографію або безперервно вести стрім-трансляцію з дільниці. Для цього вставте посилання на свій ютюб або бстрім канал в додаток та згорніть його у фоновий режим.

Також додаток виконує й аналітичну функцію. Тут ви як і на сайті можете відстежувати порушення на карті, червоні позначки показують дільниці де вже є зафіксовані порушення, сині - де немає. Зокрема можна в загальному списку порушень увійти в детальну інформацію про порушення і допомогти нашим модераторам перевіряти правдивість отриманих повідомлень.

Всі повідомлення, що додаються за допомогою нашого сервісу й додатків збирають автоматично необхідні атрибути для використання наданої інформації щодо порушень у можливих судових позовах.

Але наша мета в першу чергу проконтролювати громадою чесність проведення виборів і оперативно відреагувати на порушення і фальсифікації.
Очі України
Проект в пілотному режимі працював на Президентських виборах 25.05.2014 і розрахований на циклічну реалізацію під час кожних наступних парламентських та президентських виборів.

Мета: забезпечення освітлення виборчого процесу, в разі виявлення значних фальсифікацій — використання доказів для анулювання результатів та за можливості перешкоджання порушенням через оперативне втручання.

Суть: можливість оперативного фіксування порушень та введення он-лайн відео-стрім спостереження з виборчих дільниць за допомогою мобільних додатків. Моніторинг таких порушень на геолокаційному веб-сервісі з відповідним організованим реагуванням громади в складі мобільних груп.


Громадське Телебачення